Існує досить велика кількість способів, за допомогою яких підприємство може заробляти прибуток. І для кожного способу найбільш важливим фактором є фактор затрат, тобто тих реальних витрат, які повинне понести підприємство в процесі своєї діяльності, спрямованої на одержання прибутку. Якщо підприємство не приділяє належної уваги своїм витратам, вони починають поводитися непередбачено, унаслідок чого розмір прибутку зменшується і найчастіше стає негативним, тобто діяльність починає приносити збитки.
У реальній практиці на підприємствах не приділяють належної уваги витратам з тієї причини, що не можуть досить детально їх описати. Найчастіше просто важко розібратися в заплутаній структурі витрат, їх взаємозалежності і залежності від ключових факторів бізнесу. В той же час усвідомлення того, що витрати грають істотну роль у бізнесі, привертає значну увагу менеджерів підприємства.
У даній роботі викладені основні положення аналізу витрат, що допоможуть розібратися в характері виникнення і поводження витрат на практиці і надалі дадуть можливість створити систему управління ними.
Необхідно обмовити, що витрати будуть розглядатися в рамках управлінського обліку підприємства, а не фінансового (бухгалтерського) обліку. Істотною відмінністю управлінського обліку є наступні фактори:
управлінський облік - це внутрішня справа кожного підприємства і його основні формати не повинні випливати яким-небудь узаконеним положенням;
підприємство займається управлінським обліком для цілей внутрішнього аналізу ефективності своєї діяльності і планування цієї діяльності на майбутнє;
управлінський облік націлений на майбутнє, а не є просто фіксацією досягнутого стану.
Об'єктом дослідження в роботі є діяльність ВАТ "Сніжнянський машинобудівний завод", зокрема процеси формування витрат виробництва.
Предметом дослідження є моделі управління витратами підприємства на виробництво продукції.
Мета роботи - побудова моделі прогнозування витрат виробництва для подальшого їх зменшення, виходячи з існуючих реалій і можливостей.
Задачі, що ставляться в роботі, у загальному виді зводяться до наступного:
1) розглянути економічну сутність витрат і фактори їх формування;
2) класифікувати усі витрати на виробництво;
3) вивчити методи аналізу витрат;
4) провести аналіз фінансового стану об'єкта дослідження;
5) проаналізувати витрати виробництва виходячи з реальних даних;
6) провести дослідження методів аналізу витрат;
7) побудувати модель прогнозування витрат виробництва;
8) побудувати виробничу функцію Кобба-Дугласа;
9) проаналізувати точку безбиткованості.
Основним положенням, у якому приділяється увага витратам, є П(С)БО 16 "Витрати", у якому викладено усі складові витрат відповідно до чинного законодавства.
Областю використання результатів роботи можуть бути підприємства, в яких приділено багато уваги зниженню витрат, де є необхідне комп’ютерне обладнання, а також програми, що забезпечують якісну роботу, де працюють спеціалісти, котрі можуть використовувати традиційні й економіко-математичні заходи з метою аналізу і прогнозування змін витрат, робити відповідні висновки для їх зменшення та впроваджувати інші заходи.
витрата фінансовий прогнозування беззбитковість
Організація обліку праці та її оплати в тваринництві
Головною
продуктивною силою суспільства є працююча людина. Ця тема неабияк актуальна у
сучасному світі, адже кожен працівник насамперед зацікавлений у винагороді за
виконану роботу, тому кожен працює для того щоб отримати заробітну пла ...
Обґрунтування виробництва і оцінка ефективності діяльності ТОВ Севмолокозавод за основними критеріями
В
умовaх ринкових відносин головною лaнкою всієї економіки виступaє підприємство,
оскільки сaме нa цьому рівні створюються необхідні для суспільствa життєві блaгa.
Стійке
фінaнсове положення промислового підприємствa, діючого в умов ...