Ринкові умови господарювання вимагають від підприємства підвищення ефективності виробництва, конкурентоздатності виробленої продукції та наданих послуг на основі впровадження досягнень науково-технічного прогресу, ефективних форм господарювання стратегічною діяльністю й управління виробництвом, активізації підприємницької діяльності мобілізації невикористаних резервів. Важлива роль у реалізації такої задачі приділяється дослідженню та аналізу фінансового стану господарської діяльності підприємства. З його допомогою розробляється стратегія і тактика довгостроково розвитку підприємства, виробляються поточні плани й ефективні управлінські рішення, здійснюється контроль за їх виконанням, виявляються резерви підвищення ефективності виробництва.
У зв'язку з переходом до ринкових відносин незмірно зростає кількість зовнішніх користувачів бухгалтерської інформації, яка представлена у фінансовій звітності. Така ситуація, розвиток ринкових відносин, значне залучення кредиторів і інвесторів значно підвищує відповідальність адміністративно-управлінського персоналу підприємства під час управління капіталом і фінансовим станом. Це забезпечується шляхом прийняття обґрунтованих управлінських рішень по забезпеченню фінансової стійкості, маневреності позичкового капіталу та ефективності його використання.
Планування собівартості продукції в умовах підприємництва
У сучасній, швидко змінній, обстановці переходу до ринку управлінню
підприємства необхідно постійно проводити аналіз діяльності фірми для ухвалення
управлінських рішень. Для аналізу і ухвалення рішень необхідна початкова
інформація, та ...
Розробка плану відкриття підприємства
Основною ланкою економіки в ринкових умовах господарювання є підприємства, що виступають у ролі господарюючих суб'єктів. Тут вирішуються питання виробництва продукції та надаються послуги, потрібні суспільству, створюються відповідні доходи і накопич ...