Розділи економіки

Аналіз виробничо-збутової діяльності підприємства

Таким чином, за даними аналізу збутової діяльності підприємства найбільш привабливими й вигідними регіонами збуту є Західний, Північно-Східний регіони та АР Крим. Підприємству необхідно покращувати показники збуту, планувати й організовувати заходи щодо стимулювання збуту у Центральному регіоні та Південно-Східному регіон, а також розробити стратегію просування продукції на цих ринках.

На українському ринку основними конкурентами підприємства є такі компанії як ВАТ "Луганськмлин" й ЗАТ "Луганськ-Нива"

(м. Луганськ), ДП ДАК "Хліб України" Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів (Кіровоградська обл.), Шевченківський завод продтоварів (м. Київ), ТОВ "Круп’яний Дім" (м. Київ) та ТОВ "Сільхозсервіс" (м. Луганськ). За даними маркетолога підприємства доля ринку з виробництва круп за 2011 р., яке займає підприємство, складає 4 %.

Експортна діяльність - це один з пріоритетних напрямів діяльності компанії. Крупи та пластівці торгівельних марок "Терра" та "Здорове харчування" експортуються в такі країни: США, Германія, Ізраїль, країни Балтії, Хорватія, Чехія, Угорщина, Йорданія, Єгипет, Росія, Білорусь, Грузія, Азербайджан, Узбекистан, Туркменія, Молдова, Казахстан та Арменія, Канада та Киргизстан. Також поступають пропозиції по закупівлі продукції компанії з Індії та Великобританії.

У 2010 - 2011 рр. підприємство під впливом зовнішніх факторів (значне зменшення врожайності сільськогосподарських культур у 2010 - 2011 рр. та заборона на експорт гречки з України) зменшило об’єми експорту. Для успішної діяльності в експортному сегменті підприємству необхідно розширювати складські потужності та мати вільні фінансові кошти для закупівлі сировини у період найбільш сприятливий в ціновому відношенні.

На експортних ринках, де присутня продукція підприємства, основними конкурентами є такі українські виробники:

1. ТОВ "Подільський смак" - горох та гречка;

2. ТОВ "Продтекс" - горох та крупи;

. ПАТ "Сквирський КХП" - пластівці та крупа гречана;

. ЧПТП "Джи-Ен-Ел" - крупи;

. ПАТ "Луганськмлин" та ПАТ "Луганськ-Нива" - крупи і пластівці;

. ТОВ "Круп’яний Дім" - крупи;

. АПФ "Ранок" - крупи та пластівці;

. ТОВ "Альтера" - кукурудзяна крупа та мука;

. ДП "Украгротрейд" - крупа гречана та інші.

Діяльність будь-якого підприємства нерозривно пов’язана із проблемами реалізації каналів поставки сировини, напівфабрикатів і розподілу готової продукції у рамках певної логістичної системи. При цьому особливе місце займає питання організації зовнішніх і внутрішніх перевезень: вибір виду транспорту, метод організації перевезень, тип транспортних засобів і т. ін. Все це охоплює транспортна діяльність підприємства [43, c. 89-90].

Консолідацію замовлень і формування маршрутів на підприємстві займається менеджер у програмі "1С-Бухгалтерія", оформлюючи всі супровідні документи, які прикріплюються до маршрутних листів, на підставі яких, в свою чергу, здійснюється збір товару на палети, і за допомогою штабелеру - навантаження в машину. У клієнта процедура розвантаження здійснюється розвантажувальним засобом та робочою силою клієнта.

Витрати на транспортування контролюються головним техніком, який наприкінці кожного місяця складає звіт по усіх водіях. В такому звіті вказується кілометраж пройдений кожним транспортним засобом, нормативні витрати палива і реальні. Якщо різниця нормативних і реальних витрат негативна, то така різниця вираховується із заробітної плати водія.

На складі, після одержання всіх замовлень клієнтів, формуються маршрутні листи з урахуванням кількості транспорту і його вантажопідйомності. Маршрутний лист включає найменування клієнтів, адреси, замовлення і порядок розвезення. Крім цього маршрутний лист, що передається експедиторові, доповнюється супровідною документацією. Вона містить у собі товарно-транспортну накладну, податкову накладну, і, якщо необхідно, сертифікати якості, рахунок-фактуру і специфікацію. Вибір транспорту здійснюється в залежності від кількості замовлень і їхніх обсягів. Але крім цього ще враховують специфіку маршруту, тобто можливість під’їзду даним автотранспортом до підприємства-клієнта.

Перейти на страницу: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Подібні статті по економіці

Процес формування, побудови та створення підприємства
В сучасному світі стрімкого розвитку ринкових відносин слово "підприємство" давно здобуло звичного змісту. Кожен охочий може стати підприємцем здійснивши декілька операцій на ринку, що принесли певний прибуток. Не важко просто володіти стат ...

Обгрунтування основних показників виробничо-економічної діяльності підприємств
Одним з основних елементів ринкового господарства є підприємство. Під підприємством розуміється економічний суб'єкт, що займається виробничою діяльністю і має господарську самостійність. Підприємство об'єднує ресурси для виробництва економічних благ ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.