Розділи економіки

Аналіз виробничо-збутової діяльності підприємства

Рис. 2.4. Схема аналізу факторів, які пливають на збутові запаси підприємства

На першому етапі виявимо причини та фактори, які впливають на управління збутовими запасами, їх взаємозв’язок та вплив один на одного. Смислові та причинно-наслідкові зв’язки цих факторів можна виявити за допомогою діаграми Ішікави - графічного інструменту, який забезпечує системний підхід к визначенню фактичних причин проблеми й дозволяє виявити причинно-наслідкові зв’язки між об’єктом дослідження та факторами, які на нього впливають [24].

Основними факторами, які впливають на управління збутовими запасами на підприємстві, є: відвантаження продукції, виробництво, маркетинг, рівень логістизації (інтеграції), організація складського господарства. Вплив кожного фактора на управління збутовими запасами на підприємстві обумовлено конкретними причинами, які потрібно виявити, проконтролювати і врегулювати. Причинно-наслідковий зв’язок основних факторів як внутрішнього, так і зовнішнього середовища підприємства представлено на рис. 2.5.

Таким чином, на другому етапі аналізу необхідно систематизувати фактори, об’єднати схожі причини, виявити чинники, на які не може впливати підприємство та ті, що є непринциповими. Таким чином:

. схожі причини: рівень кваліфікації робітника, що впливає на процес виробництва і рівень інтеграції;

. чинники, на які не зможе впливати підприємство: тенденції розвитку галузі;

. непринципові фактори: проведення планових ремонтів.

На третьому етапі аналізу необхідно виділити фактори, які найбільше впливають на управління збутовими запасами. До таких факторів можна віднести темп виробництва, темп відвантаження, гнучкість обладнання, планування збуту продукції, узгодженість цілей бізнес-процесів, структуру складського розміщення й зберігання запасів.

На четвертому етапі проаналізуємо найбільш значимі фактори впливу на управління збутовими запасами для того, щоб більш детально розглянути їх взаємодію, зрозуміти, як саме вони впливають на управління збутовими запасами (рис. 2.6).

Рис. 2.6. Найбільш значимі фактори та їх вплив на управління збутовими запасами

Планування збуту важливе не тільки при управлінні збутовими запасами, але й в діяльності підприємства в цілому, тому що саме збут продукції є основним джерелом фінансових надходжень, базою для розробки плану виробництва і закупівель на підприємстві та впливає на управління збутовими запасами. План збуту повинен бути реалістичними і відповідати ресурсам підприємства. Планування безпосередньо залежить від якості необхідної інформації і відбивається на якості прийняття управлінських рішень. Можливі помилки в плануванні спотворюють потребу в готовій продукції, що призводить до її дефіциту або надлишку.

Неузгодженість темпів виробництва й відвантаження продукції безпосередньо впливають на величину запасів та призводять до зниження оборотності запасів та порушення термінів поставки.

Гнучкість обладнання при виробництві продукції - це один з варіантів зниження ризику при зберіганні запасів готової продукції. Рівень необхідної гнучкості устаткування при виробництві продукції досягається за рахунок розширення можливості по переналагодженню обладнання. Це робить економічно вигідним виготовлення виробів невеликими партіями, що особливо важливо в умовах конкуренції. Одночасно і істотно знижується ризик морального старіння запасів.

Основним призначенням складу є концентрація запасів, їх зберігання та забезпечення безперервної та ритмічної роботи з виконання замовлень споживачів. Від правильно організованої роботи складу залежіть раціональне використання запасів, підвищується продуктивність праці, рентабельність виробництва та якість готової продукції. При нераціональному розміщенні виникають ризики розкрадання, помилки у веденні обліку запасів та зменшується швидкість пошуку необхідної позиції. А при неправильному зберіганні готової продукції виникають втрати, які впливають на збільшення собівартості продукції та ризик псування продукції. Тому ці фактори теж потребують оптимізації для ефективного управління збутовими запасами.

Перейти на страницу: 7 8 9 10 11 12 13

Подібні статті по економіці

Портфельний аналіз у системі прийняття рішень про перспективи збільшення підприємницького потенціалу
портфельний аналіз виробничий потенціал Ефективне управління діяльністю підприємства значною мірою визначається рівнем розвитку проведення портфельного аналізу у системі прийняття рішень про перспективи збільшення підприємницького потен ...

Розвиток інноваційного підприємництва в умовах ринкової економіки
Актуальність теми. Початок XXI століття характеризується суттєвими якісними змінами в характері і рушійних силах суспільного розвитку. Економічні системи держав безперервно модернізуються у відповідь на динамічні технологічні зрушення. ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.