Розділи економіки

Аналіз виробничо-збутової діяльності підприємства

Таким чином, можна зробити такі висновки:

1. План на 2011 р. передбачає приріст продаж при відносно високій динаміці оборотних коштів та зменшення загального запасу;

2. На підприємстві досягнуте сприятливе співвідношення продаж, оборотних коштів та запасу. При зростанні доходу від реалізації на 31,61 % вартість оборотних коштів зростає на 32,61 %, запаси зменшуються на 5,95 %.

. Доля запасів в структуру оборотних коштів зменшилась на 48,15 % у 2010 р. та на 57,72 % у 2011 р. Це говорить про те, що в структурі оборотних коштів значно зросла доля змінних складових, що, в свою чергу, може позитивно впливати на фінансову ситуацію на підприємстві.

. Змін підлягає й структура запасів, яка характеризується покращенням в загальному ефекті, так як вартість запасів знизилась. Таким чином, збільшується доля виробничих запасів на 6,47 %, також збільшується доля запасів незавершеного виробництва. Коливається рівень запасів готової продукції та товарів. Це говорить про те, що на підприємстві існують проблеми зі збутовою діяльністю та переглянути систему управління запасами на підприємстві. Необхідно провести маркетингові дослідження та виявити причини коливання попиту.

Проаналізуємо показники продуктивності запасів, а саме оборотність запасів, тривалість періоду обороту та запасоємкість обороту (табл. 2.18).

Таблиця 2.18 Показники продуктивності запасів

№ з/п

Показник продуктивності

2010 р.

2011 р.

план

факт

1

Оборотність запасів, оборотів

4,19

5,66

5,58

2

Тривалість періоду обороту, дні

86

64

65

3

Запасоємкість обороту, %

12,09

10,03

9,36

Таким чином, продуктивність запасів (їх оборотність) розраховуємо по формулі:

W = . (2.1)

Тривалість періоду обороту запасів (дні):

Wrd = . (2.2)

Запасоємкість обороту (%):

Wz = (2.3)

Таким чином, показник оборотності запасів (їх продуктивності) збільшується, при цьому зменшується тривалість обороту та його запасоємкість. Це свідчить про успішну роботу компанії у сфері управління запасами.

Показник продуктивності дозволяє також розрахувати квоту коштів, що вивільняються, які були раніше притягнені для фінансування запасів. Для цього необхідно:

Δ Mz = . (2.4)

Таким чином,

Δ Mz = = 16 314,25 грн.

Збільшення продуктивності запасів дозволить вивільнити 16 314,25 грн., які раніше були заморожені в запасах та направити їх на іншу мету. Зменшення рівня запасу за рахунок збільшення їх продуктивності також призводить до зменшення витрат на підтримку запасів.

В процесі управління збутовими запасами менеджерами підприємства постійно вирішуються питання стосовно аналізу, обліку та контролю їх стану, оптимізації їх кількості та політики реалізації й вивчення причин створення понаднормових запасів. Проведемо аналіз факторів, що впливають на управління товарними запасами на підприємстві за алгоритмом, який представлено на рис. 2.4.

Перейти на страницу: 6 7 8 9 10 11 12 13

Подібні статті по економіці

Монопольна та конкурентна рівновага, цінова еластичність попиту
Сучасна ринкова економіка являє собою складний організм , що складається з величезної кількості різноманітних виробничих, комерційних, фінансових і інформаційних структур , які взаємодіють на тлі розгалуженої системи правових ...

Організація і техніко-економічне обґрунтування роботи потокової лінії для виготовлення деталі типу кришка
Джерелом існування, розвитку та підвищення життєвого рівня людини є виробнича діяльність. Виробнича діяльність спрямована на задоволення потреб. Засоби для задоволення потреб, тобто споживчі блага, створюються у виробництві. Реформу ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.