Розділи економіки

Аналіз виробничо-збутової діяльності підприємства

Час виконання циклу замовлення на підприємстві у цілому й по кожному компоненту здійснюється в такий спосіб: на 1-й день замовлення надходить й обробляється; 2-й день - виконання замовлення. У випадку, коли на підприємстві недостатньо запасів готової продукції замовлення виконується на 3-й день (2-й день - виробництво необхідної кількості продукції для відвантаження замовнику).

Замовлення приймаються по телефону, факсу й по мережі Інтернет. Основною роботою підприємства є виконання замовлень відповідно до умов договору, другорядною - поточні завдання.

Замовлення формуються в єдиній товарно-обліковій системі. У систему занесені не тільки будь-які закуплені товарні позиції, а й ті позиції, які не виробляються підприємством , але присутні у постачальників. В систему також включені товари-новинки, які тільки плануються з’явитися в продажу в найближчому майбутньому. Це дозволяє дізнаватися інформацію про попит на ті позиції, яких на даний момент не присутні в асортименті.

Для створення показників по якості замовлення і його виконання в системі створений графік поставок по клієнтах.

При реалізації продукції компанія використовує різні канали збуту, основне направлення - дистрибуція (практично в кожному місті України є дистриб’ютори торгівельних марок компанії).

Підприємство дотримується тактики реалізації продукції через крупні оптові компанії, а саме:

1. вибір нових крупних оптових компаній, які вже оперують на ринку, та постійне співробітництво з ними. Основними критеріями при роботі з такими компаніями є: широка географія обхвату, упевнене положення на ринку, стійкі темпи зростання об’ємів продажу та кількості клієнтів, наявність власних складів та відпрацьованих транспортних схем. Підприємство активно співпрацює з торгівельними точками різного формату: від дискаунтера до гіпермаркеті та центрів оптової торгівлі, а саме з мережею супермаркетів "Клас", "Рост", "Брусниця", "Дігма", "Тройка", гіпермаркетом "Караван", центром оптової торгівлі "Метро Кеш енд Кері Україна", ВАТ "Атма" (м. Київ), дистриб’юторська компанія "Ефект" (м. Донецьк) та інші.

Перевагою цього варіанту є мінімальні витрати засобів та часу на створення оптової мережі збуту, можливість залучення до неї найбільш відомих компаній з досвідом роботи на українському та зарубіжних ринках.

. створення власної мережі оптових торгівельних компаній (торгівельних представництв) на основі "винесення" в регіони відділів збуту.

Перевагами цього варіанту є можливість встановлення повного контролю роботи оптових компаній та проведення єдиної асортиментної та цінової політики, а також скорочення до мінімальної кількості посередників між виробником та кінцевим споживачем продукції.

Споживачами підприємства також є оптовики - це підприємці, яки закуповуючи продукцію компанії, реалізують її кінцевому споживачу на ринках у роздріб як вагову продукцію.

Проаналізувати збутову діяльність підприємства у кожному сегменті Українського ринку круп та пластівців:

1. Оптові ринки та оптові бази-склади.

В цьому сегменті реалізується в більшій мірі вагова продукція та присутня продукція різних виробників - від дрібних крупорушок до крупних заводів по переробці зернових та бобових культур. Ціна та якість круп та пластівців представлені в широкому діапазоні. Поступово зростає попит на найбільш якісну продукцію. Продукція підприємства відповідає вимогам даного сегменту. Але конкуренцію їй завжди складатимуть дрібні виробники з меншою вартістю своєї

продукції, особливо в умовах зниження життєвого рівня населення.

2. Бюджетний сегмент (армія і морський флот, школи, лікарні, дитячі сади). Цей сегмент передбачає більш жорсткі вимоги до якості продукції, що реалізовується. В умовах тендеру цінові рамки також є серйозним аргументом для ухвалення рішення про постачання продукції. Але стабільно-висока якість продукції підприємства дозволяє йому упевнено бути присутнім в бюджетному сегменті.

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Подібні статті по економіці

Регіональний розвиток і розміщення залізничного транспорту України
За своїми природними географічними умовами Україна належить до держав, які мають всі необхідні дані для торгових контактів із зарубіжними країнами через залізничний транспорт. Сама доля подарувала нашій країні вигідне географічне полож ...

Роль власності у соціально-економічних процесах
Україна як суверенна держава почала самостійно формувати власну економічну політику з часу проголошення своєї незалежності. Визначення основних напрямів цієї політики базується на принципах демократії, свободи підприємництва і відкритості ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.