Розділи економіки

Методика контролю розрахунків з оплати праці органу державного управління

При цьому необхідно вписатися в межі фонду зарплати, затвердженого у кошторисі доходів і витрат.

Матеріальну допомогу керівникам та їх заступникам видають за рішенням органу вищого рівня в межах наявних коштів на оплату праці.

Наступним етапом контролю надання матеріальної допомоги є правильність визначення періоду, за який обчислюють середню заробітну плату.

Розмір виплати матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та допомоги на оздоровлення обчислюють згідно Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 р. №100 (зі змінами та доповненнями).

Згідно з п. 2 цього Порядку в усіх випадках збереження середньої заробітної плати (крім нарахування виплат за час відпусток), у тому числі для виплати матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення, середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов’язана виплата.

Водночас слід не забувати , що працівникам, які пропрацювали на підприємстві менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Відповідно до п.8 Порядку якщо середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомог, її обчислюють множенням середньоденної заробітної плати на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді.

Крім того, здійснюючи контроль, слід враховувати окремі особливості: при обчисленні середньої заробітної плати за останні два місяці не враховують виплати за час протягом якого за працівником зберігався середній заробіток (щорічної та додаткових відпусток) та допомога у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю.

Середньоденна заробітна плата

визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число цих самих фактично відпрацьованих робочих днів.

Середньомісячне число робочих днів

розраховується діленням на два сумарного числа днів за останні два календарні місяці згідно з графіком роботи підприємства, встановленим з дотриманням вимог законодавства.

Обов’язковій перевірці підлягає правильність надання допомоги по догляду за дитиною до трьох років.

Право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виникає із дня надання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Підставою для призначення допомоги, про яку йдеться, є наказ керівника про надання найманому працівникові відпустки по догляду за дитиною (ч. 3 ст. 51 Закону про непрацездатність).

Жінка, яка бажає отримати відпустку по догляду за дитиною до 3-х років, повинна подати відповідну заяву на ім’я керівника. При цьому слід мати на увазі, що день подання заяви з проханням про надання відпустки і день початку відпустки збігатися не можуть : заява має бути подана принаймні в день, що передує дню початку відпустки. Додержання цієї вимоги дає змогу не порушувати закону під час звільнення працівника, якого прийняли на роботу для заміщення тимчасово необійманого робочого місця. Оскільки такого працівника прийнято на період відпустки основного працівника, то він підлягає звільненню в останній день напередодні виходу на роботу працівниці, яка перебувала у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами. А своєчасне подання заяви дасть змогу не звільняти такого працівника.

Перейти на страницу: 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Подібні статті по економіці

Роль власності у соціально-економічних процесах
Україна як суверенна держава почала самостійно формувати власну економічну політику з часу проголошення своєї незалежності. Визначення основних напрямів цієї політики базується на принципах демократії, свободи підприємництва і відкритості ...

Конкурентні переваги в інформаційній економіці за умов глобалізації
Інформаційна економіка, яка прийшла на зміну індустріальній, налічує в історії свого теоретичного підґрунтя більше півстоліття, а в практиці розвитку - лише два-три десятиліття. Швидкість та масштабність її розвитку, взаємообумовлені проце ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.