Розділи економіки

Методика контролю розрахунків з оплати праці органу державного управління

Порядок видачі листків непрацездатності регулює Інструкція "Про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян", затверджена наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13 листопада 2001 р. № 455. Основні положення даного документа, які необхідно знати кожному бухгалтеру, наступні:

. Тимчасову непрацездатність та її період засвідчує лікар або комісія лікарів у закладах охорони здоров’я. Але оформити листки непрацездатності може далеко не кожний медичний працівник. Не мають права видавати листки :

· лікарі приватних закладів охорони здоров’я, приватні лікарі;

· лікарі станцій швидкої медичної допомоги, станцій переливання крові, зубопротезних поліклінік;

· лікарі закладів судово-медичної експертизи;

· лікуючі лікарі лікувально-профілактичних закладів усіх форм власності при косметологічних втручаннях без медичних показань;

· лікарі будинків відпочинку, туристичних баз, санітарно-профілактичних закладів;

· лікарі бальнеогрязелікувальних, косметологічних та фізіотерапевтичних лікарень і курортних поліклінік.

2. Листок непрацездатності оформляють лише в декількох випадках (захворювання чи травма, необхідність догляду за хворою дитиною, необхідність догляду за хворим членом сім’ї, вагітність та пологи).

3. Крім листка, тимчасову непрацездатність можна засвідчувати також медичними довідками. Однак будь-які інші документи, крім листка непрацездатності, не можуть бути підставою для виплати згаданої допомоги.

4. Один працівник може подати до бухгалтерії одразу декілька листків, наприклад якщо непрацездатність тривала значний час.

5. Замість втраченого листка видають дублікат. Для цього працівник звертається до бухгалтерії з проханням надати йому довідку про те, що допомоги з тимчасової непрацездатності за час хвороби він ще не одержав. Складають цю довідку в довільній формі.

6. З 28 лютого 2001 року ніяких строків давності для звернення за лікарняними чи декретними немає. Тому бухгалтер просто нарахує належні кошти після одержання підтвердного документа і виплатить їх разом із зарплатою (тобто із запізненням відносно страхового випадку).

При відкритті листка непрацездатності медичний працівник вносить інформацію про вид листка непрацездатності: "первинний" (код 1) або "продовження" (код 2) із записом номера та серії попереднього. Це дуже важливо при обчисленні допомоги.

Дані про заключний діагноз та причина звільнення від роботи допомагає бухгалтеру вирішити, який з двох фондів (страхування від непрацездатності чи від нещасного випадку) фінансуватиме виплату.

Закриття листка відбувається після одужання або встановлення інвалідності.

Дуже важлива деталь: підпис лікаря при закритті листка непрацездатності засвідчують печаткою лікувально-профілактичного закладу "Для листків непрацездатності".

Якщо непрацездатність тривала, працівник може подати до бухгалтерії для оплати декілька лікарняних листків. Тоді бухгалтеру треба звернути увагу на те, який з них первинний, а які - продовження. Адже продовження свідчить про те, що роботодавець має справу з одним страховим випадком (хоча його і підтверджують декілька листків). За подібних умов останній листок непрацездатності, який засвідчуватиме одужання, можуть подати значно пізніше, ніж перший. Незважаючи на це розрахунковий період буде той, виходячи з якого обчислювали допомогу за першим листком. Причому бухгалтер повинен врахувати, що перші 5 днів непрацездатності за таким тривалим страховим випадком підприємство вже профінансувало при оплаті першого листка. Тому виплату за другим листком повністю покриє Фонд страхування від непрацездатності.

Перейти на страницу: 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Подібні статті по економіці

Організація виконання складських операцій на переробному підприємстві та шляхи удосконалення їх організації
На складах виконується цілий комплекс різноманітних послідовно виконуваних операцій з надходження, зберігання і відпуску товарів. Ці операції в сукупності складають складський технологічний процес. Однією з умов раціонального складськ ...

Калькулювання собівартості послуг в системі житлово-комунального господарства
В умовах переходу до ринкової економіки собівартість продукції є найважливішим показником виробничо-господарської діяльності підприємств. Обчислення цього показника необхідно для: оцінки виконання плану по даному показнику і його ди ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.