На складах виконується цілий комплекс різноманітних послідовно виконуваних операцій з надходження, зберігання і відпуску товарів. Ці операції в сукупності складають складський технологічний процес. Однією з умов раціонального складського технологічного процесу є чітке розподілення обов'язків між працівниками, які виконують відповідні операції.
Розвиток внутрішньої і зовнішньої торгівлі сприяє постійному зростанню потреби в тимчасовому складуванні товарів. Як засіб зберігання особливе місце займають склади.
Жодне підприємство не може нормально функціонувати без наявності складського господарства. Така велика потреба в складах, пояснюється тим, що вони служать не тільки для зберігання та накопичення товарних запасів, але і для подолання тимчасової і просторової різниці між виробництвом та споживанням продукції, а також для забезпечення безперервної, безперебійної роботи виробничих цехів і підприємства в цілому.
Важливо, щоб усі склади були поєднаними в єдиний ланцюг постачання матеріалів та готової продукції підприємства. Організація складського господарства впливає на пропускну здатність складів, трудомісткість і собівартість складських робіт, та величину внутрішніх транспортних витрат.
Актуальність обраної теми курсової пояснюється тим, що складські операції мають велике значення для діяльності всього підприємства. Тому дуже важливо правильно і раціонально організувати складський технологічний процес. А саме ретельне приймання товару за кількістю і якістю дозволяє своєчасно виявити і запобігти надходженню відсутньої кількості товару, а також товарів, якість не відповідає стандартам. Застосування при зберіганні раціональних способів укладання, дотримання основних принципів зберігання, організація постійного контролю за збереженими товарами забезпечує не тільки зберігання товарів і відсутність їх втрат, а також створення зручності для їх правильного і швидкого відбору, сприяють більш ефективному використанню складської площі.
Метою курсової роботи є вивчення організації виконання складських операцій на переробному підприємстві та пошук шляхів удосконалення їх організації. Об’єктом дослідження в курсовій роботі обрано ВАТ «Паляниця», яке знаходиться у м. Кіровограді і здійснює виробництво хлібобулочних та кондитерських виробів.
Стратегічний аналіз підприємства на прикладі ДП Донецька залізниця ВСП Локомотивне депо ст. Красноармійськ
Функціонуючи в ринковій економіці як суб'єкт економічної
діяльності, кожне підприємство має забезпечувати такий стан своїх фінансових
ресурсів, за яким воно стабільно б зберігало здатність безперебійно виконувати
свої фінансові зобов'я ...
Техніко-економічні показники формувального відділення ливарного цеху
Литво є одним з найстаріших способів, яким
ще в старовині користувалися для виробництва металевих виробів - спочатку з
міді і бронзи, потім з чавуну, а пізніше із сталі та інших сплавів.
В нашій країні високими темпами ростуть
об'єм ...