Розділи економіки

Умови зберігання ресурсів та готової продукції на складах

Кожна група ресурсів має відповідні умови зберігання на складах. Для кожного виду товарів умови зберігання встановлені державними стандартами або технічними умовами, а також спеціальними інструкціями з їх зберігання. При цьому при визначенні режиму та умов зберігання товарів на складі необхідно враховувати тривалість перебування на складі товарів поточного запасу.

Зберігання товарів - це комплекс організаційно-економічних та технологічних операцій, які забезпечують збереження кількості та якості товарів, укладених на зберігання.

При зберіганні товарів на складі створюються найсприятливіші умови для збереження якості і кількості товарів, зменшення товарних втрат, максимального використання складських площ, а також швидкого та чіткого виконання торгово-технологічного процесу складу. Основні вимоги до зберігання товарів на складах передбачають: максимальне використання місткостей та складських приміщень; уникнення перехрещування товарних потоків; дотримання певного порядку розміщення товарів; вибір раціонального способу укладання товарів на зберігання; забезпечення відбору товарів з місць зберігання в порядку їх надходження; постійний контроль за зберіганням товару . Успішна реалізація цих завдань забезпечується за рахунок взаємодії таких факторів: наявність і стан складського господарства; знання працівниками складу властивостей товарів, що направляються на зберігання; створення оптимальних умов зберігання, догляду і контролю за товарами.

Товари, які тривалий час зберігаються на складі (борошно, металопрокат, будівельні матеріали, сіль, цукор) розміщують далі від входів і виходів, а навпаки, товари швидко обігові (молоко, яйця, олія, кондитерський жир, смакові добавки) великогабаритні, з великим об’ємом надходження розміщують ближче до виходу і зони комплектування замовлень. Кожне місце зберігання має індекс або код, який позначає номер стелажа, секції і ярусу.

На зберігання товари укладають штабельним і стелажним способами, вибір яких залежить від форми товару і тари, маси кожного тарного місця, фізичних властивостей товарів та інших факторів. Штабельне укладання на піддони або підтоварники характерне для товарів, затарених у мішки, ящики, кіпи, бочки, тюки та ін., тобто товарів, які мають правильні геометричні форми і здатні витримувати значні статичні навантаження під час укладання їх у штабель. При цьому на одному піддоні, як на основі товарного пакета, за певною схемою укладається велика кількість тарно упакованих вантажів. Стелажний спосіб укладання застосовується для товарів: а) які зберігаються в розпакованому вигляді; б) які зберігаються в індивідуальній упаковці; в) які зберігаються пакетами на піддонах; г) які підлягають підсортуванню з розкриванням зовнішньої тари; д) при комплектуванні дрібними партіями; е) при неможливості укладання їх у штабелі. Під час укладання товарів на зберігання необхідно дотримуватися таких вимог:

- однорідні товари слід розміщувати на стелажах по дві сторони проходу;

- вручну їх необхідно розміщувати у вічках стелажів по вертикалі, ля того щоб вони знаходились в одній або в декількох близько розміщених секціях;

на верхніх ярусах стелажів повинні розміщуватись товари тривалого зберігання, а також ті, які відпускаються зі складу великими партіями;

тарні місця повинні укладатись (при будь-якому способі зберігання) маркуванням назовні.

За товарами, які зберігаються на складах, ведеться постійний нагляд і догляд. Необхідно регулярно перевіряти стан товарів, звертаючи увагу на появу ознак псування, слідів гризунів і комах. Товари, укладені в штабеля періодично перекладаються: верхні-вниз, нижні-вверх.

На переробному підприємстві додержуються строків реалізації хлібобулочних виробів, які відраховуються з моменту виймання хлібобулочних виробів з печі. Для дрібноштучних булочних виробів, бубликів, хліба Молочного строк реалізації не повинен перевищувати 16 год. Строк реалізації хліба і крупноштучних булочних виробів з пшеничного сортового борошна, хліба з житнього сіяного борошна, Слов'янського, Кишинівського - до 24 год. Для хліба житнього з борошна обдирного і оббивного, житньо-пшеничного і пшенично-житнього оббивного, хліба "Сувенір селянський", Українського і Українського нового строк реалізації становить 36 год. Строк реалізації хліба Дорожнього в упаковці - 48 год, хліба здобного з борошна вищого сорту в упаковці - 72 год.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Теорія граничної корисності
Теорія граничної корисності, напрямок політекономії, що виникнуло в останній третині 19 в. Розробляли представники австрійської школи: У. Джевонс, Л. Вальрас, К. Менгер, Э. Бем-Баверк і ін. Відповідно до теорії граничної корисності, ці ...

Ситуація на ринку пшениці і гречки та економічні ризики щодо інтенсифікації виробництва
В статті проаналізовані погляди різних вчених-аналітиків і чиновників щодо ситуації на ринку зерна і особливо гречки. Показано, що тільки прозорість руху зерна, його моніторинг й забезпечення рівновеликих прибутків на всьому ланцюгу в ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.