Розділи економіки

Склади та їх функції

Складське господарство - система складів, обладнання, технологічних транспортних мереж та засобів, людських та інших ресурсів, які задіяні в процесі переробки та зберігання часто різнорідних запасів. Складське господарство, яке є логістичним елементом, зберігає різноманітну підпорядкованість: відділам продажу, виробництву, технічній службі.

Склади - це важливі підрозділи переробних підприємств, що призначені для накопичення і зберігання сировини, товарних запасів, матеріально-технічних ресурсів і складають основний комплекс споруд переробних підприємств, а також значну частину їх матеріально-технічної бази.

Таблиця 1.1

Класифікація складів

Ознаки

За характером операцій <http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9E%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F>:За формою власності <http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8_%D0%B2%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%96>:За ступенем автоматизації <http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F>:За видом видом матеріалів <http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%82%D0%B5%D1%80%D1%96%D0%B0%D0%BB>:

Матеріальні

Загального користування

Немеханізовані

Спеціалізовані

Виробничі

Індивідуального користування

Механізовані <http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B5%D1%85%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B7%D0%B0%D1%86%D1%96%D1%8F>Універсальні

Збутові

Автоматизовані

Більшість складів виконує таку функції:

накопичення запасів товарно-матеріальних цінностей і забезпечення відповідних умов їх зберігання;

отримання товарів від постачальників і здійснення контролю за їх якістю;

сортування і підготовка товарів до продажу;

комплектування замовлень покупців і відпуск товарно-матеріальних цінностей у виробництво та покупцям підприємства.

Зміст і об’єм складського технологічного процесу залежить від виду складу, фізико-хімічних властивостей товарів, які зберігаються в ньому. Товари на склади потрапляють за допомогою різних видів транспорту, значна їх частина завозиться на склади автотранспортом. Виконання операцій, пов’язаних з надходженням товарів, передбачає розвантаження транспортних засобів, доставку товарів у зону приймання, розпакування і приймання за кількістю і якістю. Технологія виконання складських операцій залежить від особливостей устрою складських приміщень і їх розмірів, внутрішнього планування складів, оснащення складів обладнанням для зберігання товарів.

Структура, число й розміри складів залежать від номенклатури і кількості споживання підприємством матеріальних цінностей. На великих підприємствах кількість складів може досягати декількох десятків.

Склад є одним із основних елементів логістичної системи, тому він повинен розглядатися не ізольовано, а лише як інтегрована складова частина всієї системи логістики, яка і формує організаційні, технічні і економічні вимоги до складської системи. По функціональному призначенню усі склади діляться на чотири різновиди:

. Склади обороту вантажів в транспортних вузлах при виконанні змішаних, комбінованих і інших перевезень;

. Склади зберігання, що забезпечують концентрацію необхідних матеріалів і їх зберігання для відповідного функціонування виробництва;

. Склади зберігання, що забезпечують збереження і захист складованих виробів;

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Інтеграція України у світове господарство
Унікальність переважаючої більшості країн колишнього СРСР полягає в тому, що вони виникли на руїнах відносно цілісної економічної і політичної системи. У зв'язку з цим ним об'єктивно необхідні час і відповідні зусилля для національно ...

Роль держави в економіці
Головна мета курсової роботи — розкриття співвідношення між функціонуванням ринку як саморегулюючого механізму і мірою впливу держави та її органів на економічні процеси. Йдеться про одну із найскладніших проблем, яку кожна ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.