Розділи економіки

Вимоги до організації зберігання товарно-матеріальних цінностей на складах

Для нормальної роботи складського господарства збереження продукції і матеріалів слід забезпечити чіткий розпорядок дня роботи складів, навести порядок на стелажах і полицях, забезпечити своєчасне оформлення документації, дотримуватись вимог пожежної безпеки. Наказом керівника затверджують перелік осіб, відповідальних за приймання, зберігання і відпуск матеріальних цінностей, а також своєчасне документальне оформлення і облік цих операцій. Цим же документом визначають перелік посадових осіб, які мають право підписувати документи на відпуск продукції і матеріалів та дозвіл на вивезення їх з території складів.

Відпускати зі складів і приймати на склади продукцію і матеріали мають право лише особи, матеріально відповідальні за їх збереження. Відкривати склад при відсутності матеріально відповідальної особи можна у виняткових випадках (пожежа, затоплення) з дозволу керівника підприємства або його заступника і в присутності сторожа та представника адміністрації, які складають акт. В акті зазначають причину і прізвище того, хто дав дозвіл відкривати склад, а також назву і кількість відпущених матеріальних цінностей за час відсутності матеріально відповідальної особи.

При передачі складу іншій особі проводять суцільну інвентаризацію матеріальних цінностей, яку оформляють актом інвентаризації.

Кожне надходження на склад і кожну видачу продукції або матеріалів зі складу оформляють відповідними первинними документами. Приймати на склад або видавати з нього будь-які матеріальні цінності без документів категорично забороняється. Кількісний облік руху продукції і матеріалів на складах завідуючі складами (комірники) ведуть особисто у картках складського обліку матеріалів або книгах складського обліку. Картки складського обліку видають матеріально відповідальним особам під розписку в реєстрі видачі карток, на складі картки зберігаються в спеціальних картотеках по облікових групах. Окрему картку відкривають по кожному номенклатурному номеру продукції чи матеріалів. Кожній картці присвоюється реєстраційний номер. У відкритих картках складського обліку завідуючий складом заповнює всі передбачені реквізити (назву цінностей, номенклатурний номер, номер запасу, місце зберігання).

Для попередження псування і забезпечення збереженості товарів на складі повинні бути створені відповідні умови зберігання. При цьому важливе значення мають розробка раціональної схеми розміщення товарів і вибір оптимальних способів їх укладання, створення необхідних режимів зберігання, організація нагляду і догляду за ними.

На складі повинні проводитись постійний контроль за підтриманням оптимальної температури і вологості повітря. Не можна допускати різних перепадів. Працівники складів повинні забезпечувати підтримання оптимальних режимів зберігання товарів.

З метою підтримання на складі необхідного санітарного-гігієнічного режиму необхідно регулярно прибирати приміщення, а також проводити його дезодорацію, дезінфекцію і дератизацію.

Основні вимоги до зберігання товарів на складах передбачають:

- максимальне використання місткості складських приміщень;

- уникнення перехрещування товарних потоків;

дотримання певного порядку розміщення товарів;

вибір раціонального способу укладання товарів на зберігання;

забезпечення відбору товарів з місць зберігання в порядку їх надходження;

постійний контроль за зберіганням товарів

Подібні статті по економіці

Структура потреб підприємства
Важливим фактором розвитку підприємств, установ та організацій є рівень кадрового забезпечення. Він показує наскільки даний вид економічної діяльності, спроможний забезпечити вакантні робочі місця достатньою чисельністю кваліфікованих ...

Обґрунтування виробництва і оцінка ефективності діяльності ТОВ Севмолокозавод за основними критеріями
В умовaх ринкових відносин головною лaнкою всієї економіки виступaє підприємство, оскільки сaме нa цьому рівні створюються необхідні для суспільствa життєві блaгa. Стійке фінaнсове положення промислового підприємствa, діючого в умов ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.