Розділи економіки

Характеристика складів підприємства та їх обладнання

Підприємство має 5 складів, а саме: соляний склад, склад продовольчих товарів, сировинний склад, склад для зберігання запчастин, для зберігання будівельних матеріалів. Кожен склад має відповідну площу: соляний склад 150кв.м, склад для зберігання запчастин 150 кв.м, сировинний склад 120 кв.м, склад для зберігання будівельних матеріалів 135 кв.м, склад продовольчих товарів 140 кв.м. Схема розміщення складів наведена в додатку 8.

Найбільш використовуваними є склад продовольчих товарів та сировинний склади. Кожен склад має відповідний персонал: на всіх складах є свій комірник, також є завідуючий складом. На даному підприємстві склади мають дуже важливе значення, оскільки саме там зберігається не тільки сировина для виробництва продукції, а й готова продукція власного виробництва.(Додаток)

На всіх складах підприємства використовується різноманітне обладнання, а саме: стелажі, візки-платформи, візки для перевезення бочок, транспортні візки, підйомник з ручним приводом, пелетний візок, штабелери, піддони, холодильні камери, бункери, ваги.

Стелажі - це багатоярусні металеві споруди, на яких зберігають невеликі, штучні товари чи вантажі (прокату металу, фляг, інструментів). На підприємстві використовують універсальні стелажі, які призначаються для зберігання затарених товарів, а також товарів на піддонах. Ці стелажі мають вигляд просторових конструкцій, що складаються з вертикальних і горизонтальних пов’зей, що утворюють комірки. Для зберігання важких вантажів, виробів у тарі розміри комірок роблять відповідними габаритами одного пакета вантажу, сформованого на стандартному піддоні. Для зберігання легких вантажів передбачаються широкі комірки - на два або кілька піддонів. Дані стелажі використовуються у вигляді спарених конструкцій, вони забезпечують стійкість, а також підвищують ефективність використання використаної площі і об’єму складського приміщення.

Візок для перевезення бочок на підприємстві використовується для перевезення бочок на невеликі відстані,а саме для підйому бочки й перевезення її по складу. Рама візка являє собою конструкцію, схожу з конструкцією штабелера й забезпечує надійність і стійкість при роботі. Є дуже зручним видом обладнання, оскільки такий товар як олія на підприємство прибуває в бочках і для її переміщення необхідне спеціальне обладнання.

Даний візок-плаформа має міцну стальну конструкцію і призначений для переміщення дуже важких вантажів. Широка відстань між опорами дозволяє використовувати візок для переміщення труб великого діаметру чи великої кількості предметів листової форми, таких як листи металу, фанери.

Ваги на підприємстві використовують для визначення маси вантажу через порівнювання її з масою встановленої державної одиниці. На платформних вагах зважують порівняно великі партії вантажу. Вони встановлені на підлозі в місці приймання товарів на складі.

Для зберігання насипних товарів на складі використовують бункери. Це споруди у вигляді посудин для тимчасового зберігання насипних вантажів. На даному підприємстві використовують 4 циліндричні бункери. Вантаж з них витікає повільно, оскільки стінки мають певний нахил. Бункери обладнані спеціальними покажчиками для вимірювання наповненості.

Також використовуються піддони, необхідні для переміщення вантажів у пакетах, ящиках, бочках чи бочках.

Холодильні камери - це малі охолоджувальні пристрої, вони використовуються для короткотермінового зберігання швидкопсувних товарів. Вони розміщуються на складі продовольчих товарів і сировини. В них зберігають яйця, маргарин, жир кондитерський, молочні продукти,заморожені фрукти та овочі, повидла. Для кожного з цих продуктів є відповідний температурний режим зберігання.

На складах використовують підйомник з ручним приладом. Це пристрій, що використовується для піднімання вантажу у спеціальних вантажонесучих пристроях, що переміщуються. Загалом транспортуються вантажі, що упаковані в ящики чи мішки. Такий підйомник встановлюється всередині будівлі складу і має найбільшу висоту підйому платформи - 3,3 м, швидкість руху - 0,35 м/с.

Перейти на страницу: 1 2

Подібні статті по економіці

Проблеми розвитку сучасного сільськогосподарського виробництва
Для України нарощування виробництва сільськогосподарської продукції має стратегічне значення для підйому національної економіки, тому що при успішному його розвитку створюються умови для подолання кризового стану ряду суміжних галузей. ...

Регіональні особливості розвитку й розміщення продуктивних сил України
Подальший соціально-економічний розвиток України та інформатизація суспільства залежать від того, якою мірою будуть задіяні інтелектуальні та творчі можливості народу, здібності кожного громадянина. Це обумовлює необхідність нагромадже ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.