Розділи економіки

Методика контролю розрахунків з оплати праці органу державного управління

Контролює правильність оформлення листка непрацездатності комісія із соціального страхування. Вона слідкує за наявністю всіх необхідних реквізитів у лікарняному листку (підписів лікарів, печаток медичного закладу тощо), а також за своєчасністю і правильністю розрахунку і виплати допомоги.

Оплачуючи декретні, потрібно враховувати такі особливості:

. допомогу виплачують тільки за робочі дні, що припадають на календарні дні відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.

. сума декретних залежить від двох показників: кількості робочих днів, що припадають на календарний період декретної відпустки (фактично взятої працівницею), та середньоденної заробітної плати працівниці.

. на відміну від допомоги з тимчасової непрацездатності, на розмір допомоги не впливає страховий стаж - декретні нараховують застрахованій особі у розмірі 100 % середньої заробітної плати (доходу).

Дуже вадливим етапом контролю є перевірка законності включення виплат для обрахунку середньоденної заробітної плати.

Середньоденну заробітну плату застрахованої особи для оплати декретних розраховують згідно з Порядком №1266.

Відповідно до цього документа базою для обчислення середньої заробітної плати є нарахована зарплата (основна і додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі), що підлягає обкладанню податком з доходів, з якої сплачувалися страхові внески. Тут важливо пам’ятати, що внески нараховують на заробіток (дохід) працівника, що не перевищує 2660 грн. на місяць (причому порівнюють зарплату за кожен місяць окремо). Відповідно, і враховують при розрахунку середнього заробітку зарплату в межах зазначеної суми.

Наступник кроком у здійсненні контролю є визначення періоду, за який обчислюється середньоденна зарплата.

Розрахунковий період - останні шість календарних місяців (з 1-го до 1-го числа включно), що передують місяцю, в якому настав страховий випадок. Якщо ж працівниця відпрацювала менше 6-ти календарних місяців, середню заробітну плату обчислюють за фактично відпрацьовані календарні місяці. А якщо страховий випадок із працівницею стався, коли вона пропрацювала менше, ніж календарний місяць, розрахунок ведуть за фактично відпрацьований час перед настанням такого випадку (фактично відпрацьовані дні).

Середньоденну зарплату обчислюють діленням нарахованої за розрахунковий період зарплати, з якої сплачувалися страхові внески, на кількість відпрацьованих робочих днів у розрахунковому періоді.

При здійсненні перевірки правомірності нарахування лікарняних особливу увагу звертають на оформлення лікарняного листа.

Кожен працівник знає: захворів - вимагай у лікаря листок непрацездатності, бо інакше на допомогу від Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності можна не розраховувати. Звісно, при цьому одержувача листка мало хвилює, як його заповнили, головне - подати цей документ до відділу кадрів. Але існує чітко регламентована процедура, яка перетворює аркуш паперу на підставу для виплати страхових коштів. У його заповненні беруть участь щонайменше п’ять осіб, серед яких і працівники відділу кадрів, і бухгалтер. Отже вони мають знати про листок якнайбільше.

Перейти на страницу: 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Подібні статті по економіці

Портфельний аналіз у системі прийняття рішень про перспективи збільшення підприємницького потенціалу
портфельний аналіз виробничий потенціал Ефективне управління діяльністю підприємства значною мірою визначається рівнем розвитку проведення портфельного аналізу у системі прийняття рішень про перспективи збільшення підприємницького потен ...

Переоснащення процесу пакування продукції з використанням інноваційних технологій
Актуальність обраної теми в умовах динамічного розвитку науки і техніки полягає в тому, що все більше підприємств постають перед проблемою морального старіння власних основних фондів та необхідністю їх заміни новітнім обладнанням. Тако ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.