Розділи економіки

Методика контролю розрахунків з оплати праці органу державного управління

Відпустки за другий і наступні роки роботи на підприємстві надають працівнику в будь-який період відповідного робочого року (за графіком). Але це можливо тільки тоді, коли працівник уже відпрацював той період, за який йому була надана попередня відпустка.

До стажу безперервної роботи для основної щорічної відпустки включають (ч.1 ст.9 Закону про відпустки) періоди:

· фактичної роботи протягом робочого року, за який надається відпустка;

· коли працівник фактично не працював, але за ним зберігалося місце роботи (посада) і йому виплачували допомогу по державному соціальному страхуванню(період хвороби, декретної відпустки), за винятком часу відпустки по догляду за дитиною до 3-х років.

За бажанням працівника можна поділити відпустку на будь-які частини, але основна з них не повинна бути меншою, ніж 24 календарних днів. При цьому невикористану частину відпустки потрібно надати працівнику до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення року, за який надавали відпустку.

Відповідно до ст. 35 Закону України "Про державну службу" державним службовцям надається щорічна основна відпустка тривалістю 30 календарних днів, якщо законодавством не передбачено більш тривалої відпустки.

Окрім основної відпустки, державним службовцям на підставі ст. 35 Закону "Про державну службу" надається додаткова щорічна відпустка за стаж державної служби у наступних розмірах:

· 10 років - 5 календарних дні;

· 11 років - 7 календарних дні;

· 12 років - 9 календарних дні;

· 13 років - 11 календарних дні;

· 14 років - 13 календарних дні;

· 15 років і більше - 15 календарних дні.

Працівникам, які навчаються без відриву від виробництва, підприємство може надавати додаткові оплачувані учбові відпустки. Їх тривалість залежить від форми і курсу навчання, рівня акредитації вузу тощо.

Відповідно до ст. 15 Закону про відпустки студентам-заочникам, які навчаються у вищих навчальних закладах, надаються додаткові оплачувані відпустки:

1) на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на першому та другому курсах у вищих навчальних закладах незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання - 20 календарних днів;

2) на період настановних занять, виконання лабораторних робіт, складання заліків та іспитів для тих, хто навчається на третьому і наступних курсах у вищих навчальних закладах незалежно від рівня акредитації з заочною формою навчання - 40 календарних днів;

3) на період складання державних іспитів у вищих навчальних закладах незалежно від рівня акредитації - 30 календарних днів;

4) на період підготовки та захисту дипломного проекту (роботи) студентам, які навчаються у вищих навчальних закладах з заочною формою навчання першого та другого рівнів акредитації - два місяці, а у вищих навчальних закладах третього та четвертого рівнів акредитації - чотири місяці.

Учбові відпустки надаються у календарних днях протягом навчального року, а не календарного. А відпустки на період складання державних іспитів, підготовки та захисту дипломних проектів (робіт) надають взагалі всього 1 раз за весь час навчання. При цьому тривалість учбових відпусток, на відміну від щорічних, не продовжується на кількість святкових та неробочих днів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Подібні статті по економіці

Підвищення продуктивності праці персоналу на прикладі ТзОВ Хлібодар
Необхідність прийняття господарського рішення зумовлена існуванням проблем - складних теоретичних питань чи практичних ситуацій, що характеризуються розривом між тим, що є та що повинно бути. Поняття «технологія прийняття рішень» вимаг ...

Національні форми залучення економіки до глобальних економічних процесів
В даній роботі розглянуте поняття глобалізації та глобальних економічних процесів, їх сутність та формування протягом 20 сторіччя. Важливо приділити увагу категоріально-понятійним значенням: що таке глобалізація. Глобалізація економічних процесів ро ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.