Розділи економіки

Методика контролю розрахунків з оплати праці органу державного управління

Такі місяці вважають базовими і індексацію нарахованої за ці місяці зарплати не проводять, а вже з наступного місяця обчислюють новий індекс. Якщо в результаті підвищення мінімальної зарплати у працівника зарплата не зростає, то її продовжують індексувати, використовуючи індекс відповідного місяця (тобто загальний - місяця підвищення зарплати або місяця прийому на роботу).

В такому випадку, при проведенні індексації:

. нараховують зарплату працівнику за виконану місячну норму праці.

. здійснюють доплату до мінімальної заробітної плати (у разі, якщо розмір заробітної плати є нижче, ніж законодавчо встановлений мінімальний її рівень).

. тільки після двох попередніх дій нараховують суму індексації.

За Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078, індексації підлягає заробітна плата, що включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, що мають постійний характер.

Нарахування премій

керівникам, їх заступникам та працівникам відповідно до їх особистого вкладу в загальні результати роботи в межах фонду преміювання, утвореного у розмірі тримісячного фонду оплати праці та економії фонду оплати праці.

Преміювання керівників органів виконавчої влади, їх заступників здійснюється за рішенням органу вищого рівня у межах наявних коштів на оплату праці. Отже підставою для нарахування їм премії служить наказ Головного управління.

Розмір премії кожному конкретному працівнику визначають залежно від його особистого вкладу в кінцеві результати роботи згідно з положенням про преміювання, що діє в даній установі. У цьому документі визначають коло працівників, на яких воно поширюється, показники й умови преміювання кожної категорії найманих осіб (керівні працівники, спеціалісти, службовці, робітники). Показники преміювання визначають не лише право на одержання премії, але й її розмір. Положення про преміювання передбачає можливість збільшення або зменшення розмірів премій окремим працівникам у встановлених межах.

Преміювання проводиться у відсотках до посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг, вислугу років на державній службі та інших надбавок, фактично нарахованих працівнику у місяці за який проводиться преміювання.

Основні вимоги преміювання - виконання планових показників по надходженню власних коштів. Також необхідно проконтролювати, чи проводиться нарахування (всупереч вимогам Кодексу законів про працю) працівникам, у яких є дисциплінарні стягнення.

При перевірці нарахування відпускних

перш за все контролюють правомірність надання відпустки.

Право на щорічну відпустку повної тривалості у працівника виникає по закінченні шести місяців безперервної роботи на цьому підприємстві. Коли працівник йде у щорічну відпустку до закінчення 6-ти місячного строку безперервної роботи, тривалість його законного відпочинку визначають пропорційно до відпрацьованого часу.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7 8

Подібні статті по економіці

Стратегія сталого розвитку економіки України
План Маршалла (англ. Marshall Plan) - це програма економічної допомоги Європі після Другої світової війни, висунута у 1947 держсекретарем США Джорджем К. Маршаллом (вступила в дію у квітні 1948) [13]. Однією з цілей програми була п ...

Суспільні блага
Будь-яка істота, що живе на землі, будь то рослина чи тварина, повноцінно живе чи існує тільки при дотриманні нею чи навколишнім світом визначених умов. Ці умови створюють консенсус, що відчувається як задоволення, тому має місце говорити ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.