Тема курсової роботи - “Розміщення продуктивних сил Німеччини”. На сьогоднішній час дана тема є більш ніж актуальною для нашої країни, адже Німеччина є найбільшим донором України на двосторонньому рівні. Державні заходи підтримки з боку Німеччини супроводжують у суттєвому обсязі розвиток німецько-української торгівлі та інвестиції німецьких приватних підприємств в Україну. Окрім тісного співробітництва економічного спрямування існує також інтенсивна співпраця на політичному, культурному і гуманітарному рівні, яка доповнюється партнерськими відносинами між майже 30 німецькими та українськими містами.
Предметом цієї роботи є просторова організація продуктивних сил Німеччини, а об’єктом виступають всі відносини, які склалися в країні з приводу розвитку і розміщення продуктивних сил, тобто це - відносини між Німеччиною та іншими країнами, взаємозв’язок між демографічними та природними ресурсами країни, їх вплив на структуру господарського комплексу тощо.
Метою написання даної курсової роботи є аналіз розвитку та розміщення продуктивних сил Німеччини, а також можливі шляхи їх розвитку, поліпшення та удосконалення.
Завданням курсової роботи є дослідження розміщення населення і, відповідно, виробництва на території Німеччини, одержання якомога більшого ефекту від раціонально розміщеного підприємства і виробництв .
При дослідженні РПС Німеччини в даній курсовій роботі буде задіяно декілька методів, які допоможуть більш доступно розкрити тему обраної мною роботи.
Основні методи, що використані в роботі, є:
Метод дослідження літературних джерел;
Метод аналізу та синтезу;
Метод історичного логізму (розвиток продуктивних сил розглядається та вивчається в ретроспективі);
Метод статистичного аналізу;
Графічний метод (побудова картосхем та діаграм і графіків);
Метод районування, тощо.
Теорія граничної корисності
Теорія
граничної корисності,
напрямок політекономії, що виникнуло в останній третині 19 в. Розробляли
представники австрійської школи: У. Джевонс, Л. Вальрас, К.
Менгер, Э. Бем-Баверк і ін. Відповідно до теорії граничної корисності,
ці ...
Структура потреб підприємства
Важливим фактором розвитку підприємств, установ та організацій є
рівень кадрового забезпечення. Він показує наскільки даний вид економічної
діяльності, спроможний забезпечити вакантні робочі місця достатньою чисельністю
кваліфікованих ...