Розділи економіки

Впровадження нового ресторанного продукту

У меді містяться переважно водорозчинні вітаміни: тіамін (В1) до 0,1 мг, рибофлавін (В2) до 1,5 мг, пантотенова кислота (В3) до 2 мг, піридоксин (B6) до 5 мг, аскорбінова кислота (С) 30-54 мг, біотин (Н) 0,0007 мг, фолієва кислота (В8) 0,03 мг, нікотинова кислота (РР) до 1 мг.

Вміст вітамінів у меді залежить від домішок у ньому квіткового пилку. Мед має кислу реакцію середовища і це сприяє повільній руйнації вітамінів під час збереження. У меді виявлені також токоферол, ретинол, каротин і холін (табл. 2.2).

Таблиця 2.2

Вміст вітамінів у меді

Вітаміни

Вмісту 100 г

С, мг

2,0

В1, мг

0,01

В2, мг

0,03

86, мг

0,10

Біотин, мкг

0,04

Ніацин, мг

0,02

Пантотенова кислота, мг

0,13

Фолієва кислота, мкг

15,0

Сухих речовин у меді міститься 15-21%. Основними компонентами його є вуглеводи: глюкоза і фруктоза, зокрема остання переважає, і її вміст становить 38-40 %, тоді як глюкози - 32-35%. Кількість їх може змінюйся залежно від сорту меду. У нектарі рослин сахарози міститься значно більше. Так, у нектарі кіпрея - близько 60% сахарози, конюшини лугової - 52%, ожини - 53%. У процесі перетворення нектару в мед під впливом ферментів відбувається розщеплення сахарози на глюкозу та фруктозу. Крім того, у меді виявлені інші ди- і трисахариди.

У квітковому меді білка - порівняно мало (0,25-0,64%). До його складу входить понад 20 амінокислот, які знаходяться у вільному стані.

У різних сортах меду знайдено понад 15 ферментів, що каталізують окисно-відновлювальні, гідролітичні та інші процеси. Мед є багатий на ферменти - складні речовини білкової природи, які спроможні прискорювати хімічні процеси, що відбуваються в організмі, у мільйони разів. За вмістом ферментів (інвертаза, діастаза, каталаза, пероксидаза, ліпаза) мед посідає одне з перших місць серед харчових продуктів.

У меді містяться органічні (близько 0,3%) і неорганічні (0,03%) кислоти. Органічні кислоти представлені: мурашиновою, оцтовою, молочною, бурштиновою, яблучною, винною, цитриновою, піровиноградною, глюконовою, цукровою і деякими іншими; із неорганічних - фосфорною і соляною. Кислоти знаходяться в меді у вільному і пов'язаному станах і потрапляють до нього з нектару пилкових зерен, виділень бджіл, а також синтезуються в процесі ферментативного розкладання і окислення цукрів.

Квітковий пилок

становить гранули від жовто-зеленого до світло-коричневого кольору. Він утворюється у пилкових квітів та складається з великої кількості пилкових зерен. Величина, колір та форма пилкових зерен залежать від виду рослини, до якого вони належать. Кожне зерно має подвійну оболонку з клітковини та містить живу протоплазму з двома ядрами.

За даними багатьох дослідників, він є природним полівітаміном, який має добре збалансований хімічний склад і складається із целюлозних мікрофібрил та матриксу гемілцелюлози, пектинових речовин.

Рекомендується споживати від 2,5 до 20 г пилку на добу .

У квітковому пилку (табл. 2.3) містяться: 7-30% білка; 25-48% вуглеводів (фруктоза і глюкоза); вітаміни (В1 - 0,4-1,5 мг/%, В2 - 0,5-19 мг/%, токоферолів - 0,3-170 мг/%, (р-каротину - 0,7-21,5 мг/% і біофлавоноїди); мінеральні речовини (кальцію - 250-300 мг/%, фосфору - 200-600 мг/%, калію - 450-700 мг/%). Порошок пилку містить значну кількість фенольних сполук (близько 1,5-3 %), які представлені флавоноїдними глікозидами (0,7-1,7%) і хлорогеновою кислотою. Вміст жиру в пилку - 1-5%, до складу якого входить лінолева, ліноленова, ейкозанова кислоти. На думку ряду науковців, ці сполуки гальмують дію канцерогенів. Крім того, квітковий пилок підсилює виведення радіонуклідів з організму і стимулює захисні реакції до дії іонізуючої радіації.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Сутнісна характеристика предмета політичної економії та еволюція її розвитку
Здобуття Україною на зламі тисячоліть незалежності й перехід від адміністративно-командної системи управління до ринкової економіки посилюють інтерес громадськості до економічної теорії, зокрема, до політичної економії. Політична еко ...

Конкурентоспроможність торгівельного підприємства
Одна з найважливіших задач розвитку підприємства і країни в цілому, нерозривно пов`язана з ефективністю виробництва, забезпечення випуску необхідної кількості сучасних виробів та покращення якості, досягнення конкурентоспроможності пр ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.