Розділи економіки

Впровадження нового ресторанного продукту

На сьогодні структура раціону населення України не відповідає принципам збалансованого харчування. Масові обстеження, проведені останніми роками Українським НДІ харчування, свідчать, що калорійність раціону значної кількості населення, у тому числі дітей різного віку, працездатного населення, літніх людей, перевищує їхні енерговитрати на 20-30 %. Головною причиною надлишкової калорійності є надмірне споживання цукру, картоплі, тваринного жиру. Тим часом вкрай недостатнім є споживання вітамінів, деяких мінеральних речовин, особливо заліза. Дефіцит вітамінів у раціоні населення дорівнює 30-40%. Вкрай недостатнім є споживання каротину, який має виражені радіо- протекторні властивості (особливо актуально зважаючи на екологічне становище в Україні).

Велику увагу дослідників-медиків, біологів, технологів харчової промисловості - привертають вітаміни антиоксидантного ряду - каротиноїди, токофероли, аскорбінова кислота.

З метою збагачення потрібними нутрієнтами в останні роки в Україні значно збільшилося виробництво спеціальних, так названих біологічно активних добавок (БАД) до їжі і продуктів лікувально-профілактичного призначення.

До таких добавок зокрема належать і продукти бджільництва, такі як мед, квітковий пилок, маточне молочко. Мед є цінним дієтичним харчовим продуктом і використовується в закладах ресторанного господарства та харчовій промисловості для виготовлення багатьох кондитерських виробів та солодких страв. До складу меду входить: вода -18-20 %, рослинний білок - 0,44-0,45%, фруктоза - 41-45%, глюкоза - 38-39, сахароза - 1,0-1,5, декстрини - 4,8, мінеральні речовини - 0,18-0,20, органічні кислоти - 0,09-0,1% та інші біологічно активні компоненти. У меді знайдено понад 300 речовин, у тому числі вуглеводи, органічні кислоти та їх солі, азотисті речовини (амінокислоти, білки, аміди, аміни), вітаміни, гормони, мінеральні речовини, ферменти, вищі спирти, ефірні олії, каротиноїди, терпеноїди, стероли, фосфатиди та ін.

За даними багатьох дослідників, квітковий пилок є природним полівітаміном, який має добре збалансований хімічний склад і складається із целюлозних мікрофібрил та матриксу гемілцелюлози, пектинових речовин.

Поєднання меду та пилку сприяє найкращому зберіганню всіх поживних властивостей цих продуктів та їх засвоєнню (особливо благоприємне співвідношення 1:1 та 1:2).

Бджільництво відзначається великою різноманітністю використовуваних і дуже цінних для організму людини продуктів. В харчуванні зокрема використовують такі з них, як мед, квітковий пилок (обніжжя), маточне молочко.

Рекомендована доза меду для дорослої людини - 60-100 г, для дітей - 30-50 г.

Вміст мінеральних речовин у меді може сильно коливатися, у ньому знайдені калій, кальцій, магній, натрій, залізо, кобальт, марганець, мідь, цинк, алюміній, літій, молібден, нікель, свинець, срібло, стронцій, сурма, титан, сірка, фосфор, хлор, фтор, бром, йод та ін. Зольність в середньому становить 0,3% (табл. 2.1),

Таблиця 2.1

Вміст мікроелементів у меді

Елемент

Вміст, мг у 1 00 г продукту

Калій

36

Кальцій

14

Магній

3

Натрій

10

Сірка

1

Фосфор

18

Хлор

19

Залізо

0,7

Йод

3

Кобальт

0,3

Марганець

0,34

Мідь

0,59

Цинк

0,94

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Розвиток інноваційного підприємництва в умовах ринкової економіки
Актуальність теми. Початок XXI століття характеризується суттєвими якісними змінами в характері і рушійних силах суспільного розвитку. Економічні системи держав безперервно модернізуються у відповідь на динамічні технологічні зрушення. ...

Статистичне вивчення товарних ринків в регіоні
В умовах розвиненої ринкової економіки інформація про стан товарних ринків є важливим фактором, що визначає ефективність управлінських рішень. При цьому мова йде не тільки про фірми, для яких така інформація грає важливу роль при вибор ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2019 рік.