Розділи економіки

Впровадження нового ресторанного продукту

На сьогодні структура раціону населення України не відповідає принципам збалансованого харчування. Масові обстеження, проведені останніми роками Українським НДІ харчування, свідчать, що калорійність раціону значної кількості населення, у тому числі дітей різного віку, працездатного населення, літніх людей, перевищує їхні енерговитрати на 20-30 %. Головною причиною надлишкової калорійності є надмірне споживання цукру, картоплі, тваринного жиру. Тим часом вкрай недостатнім є споживання вітамінів, деяких мінеральних речовин, особливо заліза. Дефіцит вітамінів у раціоні населення дорівнює 30-40%. Вкрай недостатнім є споживання каротину, який має виражені радіо- протекторні властивості (особливо актуально зважаючи на екологічне становище в Україні).

Велику увагу дослідників-медиків, біологів, технологів харчової промисловості - привертають вітаміни антиоксидантного ряду - каротиноїди, токофероли, аскорбінова кислота.

З метою збагачення потрібними нутрієнтами в останні роки в Україні значно збільшилося виробництво спеціальних, так названих біологічно активних добавок (БАД) до їжі і продуктів лікувально-профілактичного призначення.

До таких добавок зокрема належать і продукти бджільництва, такі як мед, квітковий пилок, маточне молочко. Мед є цінним дієтичним харчовим продуктом і використовується в закладах ресторанного господарства та харчовій промисловості для виготовлення багатьох кондитерських виробів та солодких страв. До складу меду входить: вода -18-20 %, рослинний білок - 0,44-0,45%, фруктоза - 41-45%, глюкоза - 38-39, сахароза - 1,0-1,5, декстрини - 4,8, мінеральні речовини - 0,18-0,20, органічні кислоти - 0,09-0,1% та інші біологічно активні компоненти. У меді знайдено понад 300 речовин, у тому числі вуглеводи, органічні кислоти та їх солі, азотисті речовини (амінокислоти, білки, аміди, аміни), вітаміни, гормони, мінеральні речовини, ферменти, вищі спирти, ефірні олії, каротиноїди, терпеноїди, стероли, фосфатиди та ін.

За даними багатьох дослідників, квітковий пилок є природним полівітаміном, який має добре збалансований хімічний склад і складається із целюлозних мікрофібрил та матриксу гемілцелюлози, пектинових речовин.

Поєднання меду та пилку сприяє найкращому зберіганню всіх поживних властивостей цих продуктів та їх засвоєнню (особливо благоприємне співвідношення 1:1 та 1:2).

Бджільництво відзначається великою різноманітністю використовуваних і дуже цінних для організму людини продуктів. В харчуванні зокрема використовують такі з них, як мед, квітковий пилок (обніжжя), маточне молочко.

Рекомендована доза меду для дорослої людини - 60-100 г, для дітей - 30-50 г.

Вміст мінеральних речовин у меді може сильно коливатися, у ньому знайдені калій, кальцій, магній, натрій, залізо, кобальт, марганець, мідь, цинк, алюміній, літій, молібден, нікель, свинець, срібло, стронцій, сурма, титан, сірка, фосфор, хлор, фтор, бром, йод та ін. Зольність в середньому становить 0,3% (табл. 2.1),

Таблиця 2.1

Вміст мікроелементів у меді

Елемент

Вміст, мг у 1 00 г продукту

Калій

36

Кальцій

14

Магній

3

Натрій

10

Сірка

1

Фосфор

18

Хлор

19

Залізо

0,7

Йод

3

Кобальт

0,3

Марганець

0,34

Мідь

0,59

Цинк

0,94

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Підвищення продуктивності праці персоналу на прикладі ТзОВ Хлібодар
Необхідність прийняття господарського рішення зумовлена існуванням проблем - складних теоретичних питань чи практичних ситуацій, що характеризуються розривом між тим, що є та що повинно бути. Поняття «технологія прийняття рішень» вимаг ...

Рентабельність сільськогосподарського виробництва і шляхи її підвищення (на прикладі ТОВ Сухоліське с. Сухоліси Київської області)
Сільське господарство є однієї з найважливіших галузей народного господарства. Воно виробляє продукти харчування для населення, сировину для переробної промисловості, забезпечує суспільство. Тому, актуальною проблемою в даний час є проблема подальшог ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2019 рік.