Розвиток української економіки значною мірою залежить від стану та темпів росту базових галузей промисловості. В сучасних умовах промислові підприємства відчувають значні труднощі, які пов’язані з їх адаптацією до економічних умов, які склалися у державі. Вирішення даної проблеми - це не тільки підвищення результатів поточної діяльності промислових підприємств, а й створення основи для росту їх конкурентоспроможності і забезпечення високих темпів розвитку. Дієвим інструментом адаптації підприємств є реструктуризація.
Дослідження різних аспектів проблеми реструктуризації підприємств знайшли досить широке відображення в роботах вітчизняних та зарубіжних вчених. Але важливою проблемою є формування механізму реструктуризації промислових підприємств, що ставить дану проблему в розряд актуальних.
Відтак необхідною умовою успішного функціонування будь-якого підприємства в ринковій економіці є формування ефективної структури його діяльності, що повинна забезпечити для нього можливість реалізувати свої конкурентні переваги.
Актуальність теми роботи зумовлена тим, що в умовах переходу нашої країни до системи ринкових відносин існує проблема забезпечення виживання та ефективного функціонування національних суб’єктів господарювання, яка може бути вирішена за допомогою реструктуризації, а також існує необхідність у формуванні системи державних інструментів регулювання трансформаційних процесів як на рівні підприємств, так і в цілому.
Мета даної роботи полягає у вивченні та систематизації основних принципів, методів та етапів реструктуризації промислових підприємств, а також дослідження сучасних тенденцій у структурі економіки нашої країни.
Для досягнення мети поставлена задача вивчити теоретичні та методичні засади реструктуризації підприємства, дослідити структуру економіки країни та розробити низку рекомендацій для її поліпшення.
Предметом дослідження роботи є методика та організація реструктуризації промислового підприємства, визначення факторів, що впливають на даний процес, тенденцій у галузевій структурі економіки країни та методів її поліпшення.
Суть и развитие монополий
Монополії бувають різні. Економічні,
політичні і технологічні. Глобальні і локальні. Державні і приватні. Абсолютні
і відносні. Природні і штучні. Внутрішні та зовнішні. Національні і міжнародні.
Монополії влади, управління та власнос ...
Проблема інвестування єкономіки України за рахунок внутрішніх резервів
Інвестиції є основою розвитку
підприємств, окремих галузей та економіки країни в цілому. Від уміння
інвестувати залежить розквіт чи занепад власного виробництва, можливості
вирішення соціальних й екологічних проблем, сучасний рівень і поте ...