кар’єр енергетичний ресурс
Сучасні кар’єри - великі споживачі енергетичних ресурсів. В виробничій собівартості енергетичні затрати складають 8 - 15%. Для організації енергопостачання на кар’єрах створюється енергетичне господарство. Енергогосподарство кар’єра становить собою складний виробничий комплекс, який потребує раціональної організації.
Основу раціональної організації енергопостачання кар’єра складають енергетичний баланс та графіки споживання енергії.
Енергетичний баланс визначає розміри та напрям витрат енергії на запланований період часу та джерело покриття цієї потреби. Він складається з прибуткової та витратної частин. В прибутковій частині показані джерела покриття потреби в енергії, у витратній частині - величина корисно використаної енергії плюс збитки в мережі від холостого ходу машини.
В основі розрахунку енергетичного балансу повинні лежати прогресивні удільні норми витрат енергії, які враховують введення організаційно - технічних заходів по скороченню збитків енергії та кращому використанню енергетичного обладнання.
Для забезпечення рівномірних витрат електроенергії протягом доби розробляються графіки енергоспоживання.
Графіки енергоспоживання відображають найбільш характерні й суттєві навантаження основних споживачів та мають вигляд лінійних графіків на добу, місяць, квартал з вказівкою навантаження у часі по кожному енергоспоживачу.
Енергоспоживання кар’єра характеризується двома основними показниками:
енергоозброєністю праці, яка уявляє собою відношення фактично споживаної електроенергії до численності робочих по добуванню корисної копалини;
питомі витрати електроенергії на добування корисної копалини, визначені як відношення фактично споживаної на виробництві електроенергії до кількості випущеної продукції.
В системі заходів з організації раціонального електропостачання кар’єру велике значення має економія електричної енергії. Це досягається у результаті концентрації гірничих робіт, підвищення коефіцієнта використання потужності токоприймачів, своєчасного відключення електродвигунів та їх включення, ліквідація збитків енергії в електричних мережах та скорочення їх відстані та ін. Розрахунок економії електроенергії на кар’єрах роблять кожний квартал.
Системи та методи мотивації трудової діяльності на підприємствах
Необхідною
умовою існування й розвитку суспільства є праця, як доцільна діяльність людей,
що спрямована на задоволення їхніх життєвих потреб. Однією з складових праці є
її мотивування на рівні агентів (учасників) трудових відносин. Сис ...
Політика зайнятості населення в Україні
Актуальність
обраної теми полягає в тому, що в Україні відбувається процес глобалізації та
формування ефективного механізму ринку праці за рахунок перебудови його
структурних елементів та характеру втручання держави у процеси на ринку ...