Розділи економіки

Режим роботи кар’єра, дільниці

Під режимом роботи підприємства розуміється установлена тривалість і порядок виробничої діяльності підприємства. Він визначає число робочих і неробочих днів і годин на протязі року, число робочих змін в добу і її тривалість.

Розрізняють режими роботи кар'єру в цілому, окремих цехів і ділянок та устаткування. Ці режими можуть співпадати або не співпадати один з одним.

Річний режим кар'єру залежно від числа робочих днів протягом року може бути переривчастим або безперервним.

Під безперервним розуміють такий режим роботи кар'єру, його ділянки або обладнання, при якому робота робиться протягом всього року, за винятком святкових днів, простоїв за метеорологічних умов, а також змушених технологічних перерв. При безперервному річному режиму кар'єра або окремих його підрозділів, вони працюють без загальних вихідних днів.

Для ремонтних і інших допоміжних цехів застосовується звичайно переривчастий режим роботи. Переривчастий режим роботи відрізняється наявністю загальних вихідних днів для кар'єру в цілому, його ділянок, або екіпажа машин. Цей режим більш прогресивний, дозволяє поліпшити умови роботи і відпочинку трудящих, забезпечити постійний склад робітників без підмінних змін і бригад, підвищити якість планово-запобіжних ремонтів. В той же час при переривчастому режимі роботи скорочується планова фундація робочого часу, що в окремих випадках через недостатню продуктивність кар'єрного устаткування або низкою організацією виробництва може привести до невиконання необхідних об'ємів роботи.

Приймаємо для кар'єру річний безперервний графік роботи. Число робочих днів в році Тр.к. складає:

Тр.к=Тк=366(днів)

Де Тк=366 - число календарних днів у році.

В добовому розрізі розрізняють одно-, двух- і тризмінний режим роботи.

Аналіз практики застосування різних режимів роботи кар'єрів показує, що у ряді випадків його вибір зумовлюється технічними або технологічними умовами підприємства. В більшості випадків є можливість вибрати з ряду різних календарних режимів економічно найефективніший. При цьому разом з економічними міркуваннями необхідне зважати і на соціальну сторону питання.

Приймаємо графік з 3 змінами у добі з тривалістю робочої зміни - 8 годин. Графік роботи чергових електрослюсарів відповідає графіку роботи кар'єру.

Приймаємо для ремонтної служби кар'єру переривчастий графік роботи. Приймаємо число робочих днів в тиждень - 5, кількість змін в добі - 1, тривалість робочої зміни приймаємо - 8 годин. Число робочих днів Тр в році складає:

Тр = Тк - Тсв - Твих=366-10-105=251 (змін).

Де: Тк=366 днів - число календарних днів в році;

Тсв=10 - число святкових днів у році;

Твих= 105 - число вихідних днів у році.

Складаємо безперервний графік роботи:

Таблиця 1

Де: 1-перша зміна; 2- друга зміна; 3- третя зміна.

Складаємо переривчастий графік роботи :

Таблиця 2

Подібні статті по економіці

Міжнародний ринок туристичних послуг України
У багатьох державах світу туризм розвивається як система, яка надає всі можливості для ознайомлення з історією, культурою, звичаями, духовними і релігійними цінностями даної країни і її народу, і дає прибуток в скарбницю. Не кажучи вже ...

Структура та управління ЖКГ у Запорізькому регіоні
Житлово-комунальне господарство - це одна з важливих та пріоритетних галузей національного господарського комплексу, яка забезпечує життєдіяльність населених пунктів та суттєво впливає на розвиток економічних взаємовідносин у державі. ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.