Розділи економіки

Розробка проекту стратегічних змін для ТОВ „БЕРКАНА-С”

Для визначення базової стратегії визначимо спочатку місію підприємства. Основна загальна мета організації - чітко виражена причина існування - позначається як її місія.

Місія - головна, загальна мета організації, що визначає причину її існування. Місія організації деталізує статус фірми і забезпечує напрямок і орієнтири для визначення цілей і стратегій на різних організаційних рівнях. Формування місії повинне включати наступні позиції:

· Мети і задачі фірми з погляду її основних послуг і виробів, її основних ринків і основних технологій, тобто покаТОВи, якою підприємницькою діяльністю займається фірма.

· Робочі принципи фірми стосовно її зовнішнього середовища, цінності, в які вірить організація.

· Культуру організації: який робочий клімат існує усередині фірми, яких людей залучає цей клімат, правила і зразки поводження.

Місія організації розкладається на кредо й образ поводження.

У кредо повинний бути сформований загальний кодекс поводження організації, що визначає взаємини не тільки між співробітниками, але і взаємини з клієнтами й акціонерами, корпоративну культуру організації.

Для місії не існує стандартних формулювань. У той же час формулювання місії повинно задовольняти її основні завдання і, наскільки це можливо, включати відповіді на існуючи запитання. Досягти цього в короткому формулюванні місії не є простим завданням.

Образ компанії відображає сутність цілей організації.

Відповідно до вищевикладеного, місія організації відображає інтереси власників організації, її співробітників, клієнтури, ділових партнерів суспільства.

Місія ТОВ „Беркана-С” - повне задоволення потреб населення у товарах дитячого асортименту, стати найвідомішим магазином дитячих товарів не лише в області, досягнути фінансових результатів, які б задовольнили акціонерів, забезпечити співробітникам підприємства умови для творчої та перспективної роботи, оказувати сприяння їх професійному зростанню. У центрі уваги бізнесу знаходяться люди, не лише існуючи споживачі, але й робітники організації. Повага до людей, ефективність роботи, особисті зусилля кожного є внеском у загальний успіх підприємства.

Для досягнення генеральної мети потрібно довести її зміст до кожного рівня та виконавця на підприємстві, визначити внесок кожного з працівників у стратегічний успіх підприємства взагалі. Це можна забезпечити за допомогою декомпозиції цілей та задач, тобто побудовою „дерева цілей”, де встановлюються конкретні, виміряні задачі, що лежать в основі конкретних видів робіт.[ 10, c.117]

„Дерево цілей” - це наочне графічне зображення підпорядкованості та взаємозв’язку цілей, що демонструє розподіл загальної мети або місії на підцілі, завдання та окремі дії.

„Дерево цілей” можна визначити, як цільовий каркас організації, явища чи діяльності. Загальний вигляд дерева цілей ТОВ „Беркана-С” приведено у Додатку Б, де детально розроблені усі цілі підприємства на стратегічний період.

Також для визначення базової стратегії треба визначити позицію підприємства у конкурентному середовищі. Більшість найвідоміших модельних інструментів стратегічного управління були розроблені за такою логічною схемою: „ефективна стратегія - це в основному результат розробки типових стратегічних рішень, які включають вибір однієї альтернативи із заданого набору типових стратегій для кожного конкретного бізнесу організації”. Тому є сенс і необхідність викласти кілька найбільш відомих моделей подібного виду з короткими коментаріями і рекомендаціями з їх практичного використання. До них можна віднести моделі Бостонської консалтингової групи (БКГ), „ Дженерал Електрик” ( матриця Мак-Кінсі), ADL-LC.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Реструктуризація підприємств
Основна ідея реструктуризації підприємств - створення конкурентноздатних виробництв і зміна поведінки підприємства через запровадження жорстких бюджетних обмежень, властивих ринковій економіці. Поведінку підприємства в ринковій економіці, свободу йог ...

Регіональні особливості розвитку й розміщення продуктивних сил України
Подальший соціально-економічний розвиток України та інформатизація суспільства залежать від того, якою мірою будуть задіяні інтелектуальні та творчі можливості народу, здібності кожного громадянина. Це обумовлює необхідність нагромадже ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.