Розділи економіки

Розробка проекту стратегічних змін для ТОВ „БЕРКАНА-С”

Важливе значення на підприємстві займає бухгалтерія. Робота бухгалтерії зв’язана з постійним напрямком процесу господарської діяльності в русло, зазначене чинним законодавством України. Тобто, бухгалтерія - орган обліку та контролю, організує бухгалтерський облік і веде сувору звітність, проводить різноманітного роду перевірки та інвентаризації, здійснює документальні ревізії.

Відділ кадрів - займається розробкою та реалізацією кадрової політики підприємства, яка включає: планування і добір персоналу, відбір та розміщення кадрів, їх навчання та перенавчання, організує системи оплати праці, оформляє документи по прийому на роботу, розглядає скарги і заяви робітників, організує роботу атестаційної комісії та інше.

Комерційний відділ - забезпечує безперебійне постачання товарів відповідно до встановленого асортименту, укладає заяви і замовлення, договори на постачання товарів, веде облік збереження та поповнення товарами, переглядає скарги покупців і організує вивчення попиту і кон’юнктури ринку.

На основі регламентуючих документів таких, як положення про структурні підрозділи та посадові інструкції було зроблено аналіз функціональних обов’язків працівників підприємства. Кожен співробітник апарату керування має за собою визначені функції і відповідає за їхнє виконання, але у той же час він може брати активну участь і у виконанні додаткових обов'язків. Розподіл обов’язків між робітниками структурних підрозділів здійснюється керівниками відділів згідно з посадовими інструкціями. В своїй діяльності посадові особи керуються посадовими інструкціями, положеннями про відділи, Статутом ТОВ „Беркана-С”, законами України та іншими нормативними актами.

Як видно з усього перерахованого вище, на даному підприємстві бухгалтерія виконує так само функції планово-економічного відділу (на підприємстві його немає), комерційний відділ так само займається функціями маркетингового відділу. Всі співробітники управлінського персоналу допомагають один одному, тобто кожний з них орієнтований на те, щоб робота підприємства ставала як найкраще. Кожен працівник відповідає за виконання своїх конкретних повноважень, звітує про їхнє виконання безпосередньо керівникові і несе відповідальність за свою роботу перед усім трудовим колективом.

Переваги лінійно-функціональних структур полягають в забезпеченні єдності керівництва й індивідуальної відповідальності. Спеціалізація функцій дозволяє виконувати їх більш кваліфіковано, дозволяє створити тісний зв'язок зі стратегією через визначення ключових видів діяльності у функціональних службах, а також дозволяє створити логічну і працездатну схему передачі відповідальності і делегування повноважень, дозволяє бізнес - одиницям створювати власні ланцюжки цінностей, звільняє виконавчого директора від рутиною роботи.

Недоліки: у кожній функціональній ланці можуть бути свої цілі, що йдуть в супереч місії підприємства, тому можуть виникати розбіжності; надмірна зацікавленість у досягненні цілей і задач „своїх підрозділів”, тривалість процедур прийняття рішень, недостатня гнучкість та проблеми із забезпеченням погодженості діяльності функціональних підрозділів, погіршується реакція на виникаючі проблеми, створює пробему вибору, яке рішення прийняти на корпоративному рівні, а яке - на рівні підприємства.

Отже можна зробити висновки, що дана організаційна структура повністю не забезпечує усіх зусиль для підтримки обраної стратегії. Деякі недоліки можуть бути усунені шляхом використання двох чи трьох типів організаційних структур одночасно.

Потреби в стратегічних змінах виникають у силу багатьох внутрішніх і зовнішніх сил. Керівники підприємства приймають рішення про необхідність даних змін спираючись на сигнали, що надходять із зовнішнього середовища чи господарювання реагуючи на вже сформовану ситуацію. При цьому необхідне чітке визначення та діагностика стану в якому знаходиться підприємство. Одержання даної інформації, а так само керування запланованими змінами, керівництво організації зможе досягти за допомогою формування на підприємстві "команди", в обов'язку якої будуть входяти вище викладені повноваження. Створення "команд" керування змінами є істотною частиною не тільки процесу підготовки змін, але і його проведення аж до останнього етапу. У рамках ТОВ "Беркана-С" команду керування змінами може очолити генеральний директор, команда буде підкорятися безпосередньо йому. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що група буде займати своє місце в організаційній структурі підприємства, буде мати зв'язок з різними відділами і їхніми керівниками, але підкорятися буде тільки безпосередньо генеральному директору.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Приватний сектор в національній економіці
Актуальність теми даної курсової роботи. Стратегічною метою розвитку України є побудова сильної та сучасної європейської демократичної держави з потужною економікою для забезпечення гідного життя кожного громадянина. У нашій державі нерозв’язан ...

Переоснащення процесу пакування продукції з використанням інноваційних технологій
Актуальність обраної теми в умовах динамічного розвитку науки і техніки полягає в тому, що все більше підприємств постають перед проблемою морального старіння власних основних фондів та необхідністю їх заміни новітнім обладнанням. Тако ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.