Подальший соціально-економічний розвиток України та інформатизація суспільства залежать від того, якою мірою будуть задіяні інтелектуальні та творчі можливості народу, здібності кожного громадянина. Це обумовлює необхідність нагромадження інфраструктурного потенціалу освіти, котрий створює конкретні умови і можливості для формування висококваліфікованих кадрів.
В умовах сьогодення особливої актуальності набуває проблема функціонування закладів освіти на регіональному рівні з метою задоволення потреб регіону в кваліфікованих кадрах з урахуванням структури розвитку економіки.
Даній проблемі було присвячено наукові праці О.Анчишкіна, Д.Богині, І.Бондар, В.Васильченко, О.Дайновського, А.Добриніна, С.Дятлова, Г.Єгіазаряна, В.Єрошиної, В.Жаміна, Є.Жильцова, С.Зарецької, В.Комарова, С.Костаняна, В.Куценко, Б.Рябушкіна, С.Струмиліна, В.Щетиніна, Л.Якобсона та ін. Завдяки цим та багатьом іншим ученим була сформована така галузь науки та навчальна дисципліна, як економіка освіти.
Вагомий внесок у розв’язання соціально-економічних проблем підготовки кваліфікованих кадрів у контексті розвитку національного і регіональних ринків праці зробили С.Бандур, Л.Кривенко, Е.Лібанова, І.Лукінов, С.Мочерний, С.Пирожков, У.Садова, А.Чухно та інші вітчизняні дослідники.
Проблеми формування регіональної економічної політики, в тому числі відносно розвитку системи освіти знайшли відображення в працях М.Долішнього, С.Дорогунцова, А.Єпіфанова, Т.Заяць, В.Кравченко, М.Круглова, Н.Ларіса, С.Мельник, І.Микасюка, Р.Патори, І.Сало, Л.Семів, В.Симоненко, В.Тьорла, М.Фащевського та ін.
Освіта в Україні має складну структуру європейського типу і включає дошкільну освіту, загальну середню освіту, позашкільну освіту, професійно-технічну освіту, вищу освіту, післядипломну освіту, аспірантуру, докторантуру, самоосвіту. Крім того, встановлені такі освітні рівні: початкова загальна освіта, базова загальна середня освіта, повна загальна середня освіта, професійно-технічна освіта, базова вища освіта, повна вища освіта, а освітньо-кваліфікаційні рівні мають градацію: кваліфікований робітник, молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр. Прийняття такої розгалуженої схеми має принципове значення, оскільки це гарантує людині вільність вибору і дає можливість отримати освіту у відповідності до розумових і професійних здатностей. Згідно із Законом України "Про освіту" громадяни України мають право на отримання освіти за різними формами: очною, вечірньою, заочною або екстернату. З розвитком інформаційних технологій успішно розвивається й удосконалюється дистанційна освіта.
Об’єктом дослідження є розміщення та процеси розвитку системи освіти України на регіональному рівні.
Предмет дослідження - проблеми розміщення та трансформації системи освіти України на регіональному рівні.
Мета курсової роботи - це дослідження умов і особливостей розвитку освіти в Україні, факторів розміщення навчальних закладів, територіальна організація економічних районів в сфері освіти.
Для написання курсової роботи я використала такі методи дослідження: картографічний, літературний, порівняльний та метод аналізу.
Відповідно до теми, завдань та предмета дослідження курсова робота складається зі вступу, переліку скорочених позначень, п’яти відповідних пунктів плану, висновку, списку використаних джерел і літератури та додатків.
Зародження класичної буржуазної політекономії у Франції. Економічні погляди П. Буагільбера.Подальша вульгаризація буржуазної політекономії
Наука, яка закладає основи фаху будь-якого
комерсанта-бізнесмена, приватного підприємця, бухгалтера-економіста і фінансиста,
банківського працівника та ревізора-податківця, аудитора, спеціаліста страхової
справи, менеджера та митника ...
Організація економічної служби на підприємстві ПОСП Рояківка
Важливу
роль у виробництві сільськогосподарської продукції відіграють АПК, що єдиною
цілісною виробничо-економічною системою, яка охопила цілий ряд галузей
народного господарства спеціалізованих на виробництві продовольства.
Головне ...