Розділи економіки

Моделювання фірмового сервісу

Обслуговування споживачів починається зі входу в проектований заклад. В склад приміщень для обслуговування споживачів входять: вестибюль, аванзал, торгівельні зали, мийні столового посуду. Вестибюль надає перше враження про комплекс. Тут розташований гардероб для споживачів, вхід до санвузлів та до зали ресторану.

Забезпечення високоякісного обслуговування гостей покладено на організаційно-обслуговуючу систему. Метою організаційно-обслуговуючої системи є своєчасне надання гостям продукції та послуг найвищої якості.

Якість організації організаційно-обслуговуючої системи багато в чому визначає успішність функціонування комплексу, адже тут відбувається безпосереднє спілкування працівників підприємства та відвідувачів.

Першим етапом організації обслуговуючої системи є визначення методів та форм обслуговування гостей в різних підрозділах комплексу закладів. Особливості організації обслуговування споживачів перш за все визначаються типом закладу.

В ресторану здійснюватиметься обслуговування офіціантами. За кожним офіціантом передбачається закріплення певних столиків і всі елементи техніки обслуговування (приймання замовлення, сервіровка столу, подача страв та напоїв, розрахунок з споживачами та прибирання посуду) він здійснює самостійно. Вибір саме цієї форми обслуговування мотивований встановленням індивідуального контакту між відвідувачем та офіціантом, що сприяє успіху обслуговування.

Кількість офіціантів визначається відповідно прийнятим нормам.

По нормам 1 офіціант обслуговує 16 місць. Отже для ресторану на 80 місць беремо 5 офіціантів. Враховуючи невиходи на роботу (лікарняні, профвідпустки) вводимо в формулу поправочний коефіцієнт К=1,58. Отже для ресторану - 5-1,58=7 офіціантів.

Для здійснення розрахунку споживачів у ресторану передбачається встановлення офіціантських станцій "Ресторан+" на базі моноблочного терміналу. Дані станції дозволяють вводити замовлення прямо на екран, без клавіатури, за допомогою клавіш швидкого виклику страв, які розміщені прямо на моніторі. Такий спосіб введення замовлень дозволяє скоротити затрати часу на друк та сконцентрувати увагу на екрані.

Для входу до бази даних офіціант вставляє індивідуальну магнітну картку і відкриває поточні рахунки, що за ним закріплений або створює новий. Офіціант на даному терміналі може працювати лише зі своїм замовленням, і не має доступу до замовлень, закріплених за іншим офіціантом. Після закриття рахунку офіціант не може видалити страву з замовлення самостійно, для цього необхідно звернутися до адміністратора.

Персонал закладу одягнутий у спеціально замовлений тематичний одяг, що являє собою кремові костюми з елементами вишивки металевими нитками на чорному та на білому фоні. Одяг персоналу має лише три кольори: чорний, колір слонової кістки та різноманітні відтінки металево-сірого Також, розроблені логотипи підприємства які присутні як на фасаді, одягу працівників так і на посуді.

Столовий посуд та прибори в торгівельному залі виконані у стилі мінімалізм. В ресторану використовується фарфоровий, фаянсовий посуд, посуд із скла та кришталю, з нержавіючої сталі, столові прибори з мельхіору. Вибір посуду, приборів та способів подавання страв наведений в табл. 2.7.

Таблиця 2.7

Способи подавання страв та їх аргументація

Назва і складові страви

Посуд

Набори

Інші предмети,

Особливості приготування і подавання

Аргументація вибору способу подавання

Супи

Глибокі тарілки, бульйонні чашки

Столові, десертні ложки

Таці, візки

Подавання індивідуальної порції кожному гостю

Не вимагає особливої майстерності і високої кваліфікації,

Холодні закуски

Закусочні тарілки

Закусочний прибор

Гарячі страви

Мілкі столові тарілки

Столовий прибор, рибний прибор

Гарячі закуски

кокотниці, кокільниці

Виделка кокільна, ложка чайна

Десерти

Десертні тарілки

Десертний прибор

Креманки, десертні тарілки

Ложка десертна

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Конкурентоспроможність торгівельного підприємства
Одна з найважливіших задач розвитку підприємства і країни в цілому, нерозривно пов`язана з ефективністю виробництва, забезпечення випуску необхідної кількості сучасних виробів та покращення якості, досягнення конкурентоспроможності пр ...

Статистичне вивчення собівартості технічних культур
Собівартість продукції сільськогосподарського господарства складається з витрат, пов’язаних з використанням у процесі виробництва землі, сільськогосподарських машин, обладнання та інших основних фондів, трудових і матеріальних ресурсів ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.