Розділи економіки

Підприємство: мета створення й принципи діяльності. Порядок створення та реєстрації підприємства

Про ліквідацію повідомляється в пресі з визначенням строків і порядку прийняття претензій кредиторів до підприємства. Явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі. Ліквідаційна комісія оцінює майно підприємства, розраховується з його кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію.

Підприємство діє на основі статуту, - тобто певного зібрання правил, що регулюють його індивідуальну діяльність, взаємовідносини з іншими суб'єктами господарювання. Затверджує статут власник або засновник підприємства.

Колективний договір - угода між трудовим колективом в особі профспілки та адміністрацією, що укладається щорічно і не повинно суперечити законодавству України.

Колективний договір регулює виробничі, трудові і економічні ставлення трудового колективу з адміністрацією, яка використовує найману працю.

Підприємства класифікуються за багатьма ознаками Приватні підприємства - це підприємства діють на основі приватної власності громадян чи суб'єктів господарювання (юридичних осіб).

Колективні підприємства - це підприємства, що діють на основі колективної власності.

Комунальні підприємства - це підприємства, що діють на основі комунальної власності територіальної громади.

Державне підприємство - засноване на державній власності.

Казенні (належать до державних) підприємства - не підлягають приватизації. Рішення про переведення державного підприємства в казенне приймає Кабінет міністрів України за умови:

підприємство здійснює діяльність, яку відповідно до діючого законодавства може здійснювати тільки державне підприємство;

головним споживачем продукції підприємства (понад 50%) є держава;

підприємство є суб'єктом природних монополій.

Кооперативи - добровільні об'єднання громадян з метою спільного вирішення ними економічних, соціально-побутових та інших питань. Характерний їх ознака: особиста участь кожного у спільній діяльності, використання власного або орендованого майна. В економіці України існує два види кооперативів: виробничі і споживчі.

Господарські товариства - це підприємства або інші суб'єкти господарювання, створені юридичними особами або громадянами шляхом об'єднання їх майна та участі в підприємницької діяльності товариства з метою одержання прибутку. Розрізняють суспільства:

. Повні (з повною відповідальністю) - всі його учасники займаються спільною підприємницькою діяльністю і несуть солідарну (спільну) відповідальність за зобов'язаннями підприємства всім своїм майном.

. З додатковою відповідальністю - це товариство, статутний фонд якого поділений на частки визначених установчими документами розмірів і яке несе відповідальність за своїми зобов'язаннями власним майном, а в разі його недостатності учасники товариства несуть додаткову солідарну відповідальність у визначеному установчими документами однаково кратному розмірі до вкладу кожного з учасників .

. З обмеженою відповідальністю - має статутний фонд, поділений на частини, розмір яких визначається установчими документами, учасники несуть відповідальність в рамках своїх внесків.

. Командитні - в його склад разом з членами, несуть повну відповідальність, входять один або кілька учасників, відповідальність яких обмежується особистим внеском у майно такого товариства.

. Акціонерні - головний атрибут - акція - цінний папір без встановленого терміну обігу, яка підтверджує пайову участь у статутному фонді товариства, членство в ньому і право на участь в його управлінні; також дає право на отримання частини прибутку у вигляді дивіденду та участь у розподілі майна при ліквідації товариства.

Акціонерні товариства бувають двох видів: відкритого типу - його акції поширюються через відкриту підписку і купівлю-продаж на фондових біржах; закритого типу - його акції можуть поширяться лише між його засновниками.

Материнські (головні) підприємства мають технологічну і територіальну цілісність, вони контролюють інші підприємства.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Політика зайнятості населення в Україні
Актуальність обраної теми полягає в тому, що в Україні відбувається процес глобалізації та формування ефективного механізму ринку праці за рахунок перебудови його структурних елементів та характеру втручання держави у процеси на ринку ...

Промисловість, рівень розвитку в Україні
Промисловість - найважливіша структурна ланка господарського комплексу України. На неї припадає 1/3 основних фондів, понад 35% населення, зайнятого в народному господарстві. Досить багато науковців та економістів досліджують сучасн ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.