Розділи економіки

Підприємство: мета створення й принципи діяльності. Порядок створення та реєстрації підприємства

. Комплексне дослідження ринку, рівня конкурентоспроможності і цін на продукцію, методів формування попиту і каналів товарообігу, зовнішнього і внутрішнього середовища підприємства

. Результати вивчення ринку товарів слугують вихідною базою для обґрунтування конкретного шляхів удосконалення і розвитку інноваційної діяльності підприємства на перспективу. Інноваційна діяльність охоплює науково-технічні розробки, технологічну і конструкторську підготовки виробництва, формування інвестиційної політики на найближчі роки, визначення необхідних обсягів інвестицій.

. Виробнича діяльність: з усієї сукупності постійно здійснюваних заходів (з яких складається виробнича діяльність) найважливішими слід вважати: обґрунтування виробництва продукції, визначення номенклатури і асортименту відповідно до потреб ринку; формування маркетингових програм для окремих ринків і кожного виду продукції; збалансованість виробничих потужностей і програми випуску продукції на поточний і кожний наступний рік прогнозного періоду; забезпечення виробництва необхідними матеріально-технічними ресурсами.

. Ефективність інноваційно-виробничої діяльності визначається рівнем його комерційної діяльності. Необхідною умовою досягнення бажаного успіху комерційних чеський діяльності є дійова реклама і організація збуту своєї продукції, роз-буття товарних бірж, стимулювання покупців.

. Післяпродажний сервіс (заключний етап процесу відтворення) є надійним джерелом інформації про надійність і довговічність виготовлених технічних засобів, а також про необхідні експлуатаційних витратах. Ця інформація використовується підприємств для удосконалення продукції, оптимізації строків оновлення її номенклатури і асортименту.

. Економічна діяльність підприємства охоплює багато видів діяльності: стратегічне і поточне планування, облік і звітність, ціноутворення, систему оплати праці, ресурсне забезпечення виробництва, фінансову та зовнішньоекономічну діяльність.

. Соціальна діяльність істотно впливає на інноваційну, виробничу, комерційну, економічну діяльності підприємства, тому їх результативність безпосереднімного залежить від рівня професійної підготовки і компетентності усіх категорій працівників, дієвості застосовуваного мотиваційного механізму, постійно підтримуваних на певному рівні умов праці і життя трудового колективу.

Підприємство повинно діяти в межах законодавства, що регулює всі напрямки його діяльності. З безлічі юридичних актів слід виділити Господарський кодекс України, прийнятий 16 січня 2003 року, а також Статут підприємства і колективний договір.

Підприємство може бути створено:

) відповідно до рішення власника майна або уповноваженого ним органу шляхом заснування нового, реорганізації діючого суб'єкта господарювання;

) внаслідок примусового поділу діючого підприємства за розпорядженням Антимонопольних органів відповідно до антимонопольно-конкурентного законодавства.

Створене підприємство підлягає державній реєстрації за місцем перебування у відповідних виконкомі за певну плату. Дані про реєстрацію повідомляються Міністерству економіки, Державному комітетові статистики; підприємство заноситься до державного реєстру України згідно зі своїм ідентифікаційним цифровим кодом.

Підприємство може бути ліквідовано у разі:

) прийняття відповідного рішення власником майна;

) у зв'язку закінченням строку, на який воно створювалося, або при досягненні мети, для якій воно створювалося;

) визнання підприємства банкрутом;

) при скасуванні його держреєстрації.

Скасування держреєстрації позбавляє підприємство статусу юридичної особи і є підставою для вилучення його з державного реєстру. Підприємство вважається ліквідованим з дня внесення до державного реєстру запису про припинення його діяльності. Такий запис вноситься після затвердження ліквідаційного балансу.

Ліквідація підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка створюється власником або уповноваженим ним органом, а при банкрутстві - судом чи арбітражем.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Особливості інвестування високотехнологічних виробництв в Україні
Високотехнологічні галузі промисловості є ключовим елементом економічної системи України, який визначає місце національної економіки в міжнародному поділі праці, динаміку її конкурентоспроможності. Тому одним із основних завдань сучасної д ...

Міжнародна економічна система та її головні елементи
На початку третього тисячоліття різко загострилися проблеми соціально-економічного розвитку. Головна суперечність світової економіки дедалі більше проявляється у скороченні й поступовому вичерпуванні традиційних ресурсів господарського зро ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.