Розділи економіки

Бізнес-план реорганізації підприємства

Важливу роль грають засоби інформації, які почали публікувати досвід підприємств (наприклад, "Економіка життя й", "Експерт", "Аудит і фінансовий аналіз", "Фінансова газета") і організовувати семинары.

Цікавим чинником є об'єднань підприємств, бажаючих взаємно обмінюватися досвідом з реформування. Прикладом може служити партнерство реформируемых і реструктуризованих підприємств, що об'єднує вже зібрано понад 250 підприємств, минулих через семінари російської консультаційної группы.

Та особливо віра треба сказати важливий чинник, котрі можуть багаторазово посилити результати - це подальша в 1998-1999 роках підтримка реформування та реструктуризації підприємств із боку місцевої, регіональних еліт і федеральних властей.

Адміністрація цілого ряду міст і областей (Волгоград, Самара, Кострома, Краснодар, Набережні Човни, Московська область та інших.) активно сприяють ведення семінарів з розповсюдження успішного досвіду реформування та реструктуризації. Наведу приклад Нижегородської регіональної програми, він особливо показателен.

У Нижегородської області згідно з розпорядженням колишній губернатор Нємцова Б.Е. з середини 1997 року реалізується проект сприяння реструктуризації промислових підприємств области.

У цей проект входять ( середніх промислових підприємств, він був задуманий як є початковим етапом підготовки широкомасштабної програми реструктуризації промислових підприємств, відпрацювання механізмів державного регулювання ринкових відносин на регіональному уровне.

Суть цього проекту у цьому, що акумульовані ресурси обласної адміністрації (прийом житлово-комунальній сфери, реструктуризація боргів, кошти, податкові пільги) обмінюються на зобов'язання підприємства покращити своє діяльність, закріплені відповідними договорами і гарантиями.

Принциповим у своїй є розробка з допомогою консалтингової фірми плану реструктуризації підприємства його реалізація із можливим супроводом консалтингової фірми протягом року. Наведу приблизний план реструктуризації підприємств у загальному: 1. Розробка стратегій розвитку та реструктуризації предприятия;

.1 управління фінансами і цінними бумагами;

.2 управління инвестициями;

.3 управління витратами издержками;

.4 управління снабжением;

.5 управління виходом у рынок;

.6 управління маркетингом; 2. Аналітична частина программы:

.1 Аналіз стратегічних приоритетов;

.2 Організаційно-правова экспертиза;

.3 Аналіз фінансового состояния;

.4 Аналіз організаційної структури управління; 3. Комплексна диагностика:

.1 Прогноз розвитку щодо окремих подсистемам;

.2 Розробка стратегій конкурентної боротьби, зростання підприємства. 4. Розробка менеджменту реструктуризации.

.1 Комплекс заходів щодо впровадження інноваційних предложений:

по срокам;

по исполнителям;

по ресурсам.

До участі у проекті відбиралися консалтингові фірми, здатні як надати якісно комплексні консультаційні послуги, а й готові отримувати основний частина оплати своїх послуг за досягненні підприємством запланованих результатів (наприклад, поквартально). Кожна з відібраних консалтингових фірм має технології роботи, але принципово їх відповідальність, фінансова та моральна, за досягнення підприємством запланованих результатів. Адміністрацією було вироблено вимоги до основним результатам та організаційні принципи відбору підприємств. У цьому було враховано досвід, матеріали про яку були опубліковані консультаційної групою в тижневику "Економіка життя й". Перший варіант положення про взаємодії з підприємствами був пропрацьований 1996 року представником адміністрації області разом із керівниками підприємств на триденному семінарі за досвідом з реформування предприятий.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Інфляція та антиінфляційні заходи
Економічну теорію традиційно ділять на дві частини: макроекономіку та мікроекономіку. Ці терміни походять з грецької мови: “макро” означає велике, а “мікро” – мале. Макроекономіка виявляє властивості економіки як єдиного цілого, ек ...

Напрями удосконалення управління збутовими запасами продукції підприємства переробної галузі
господарський збутовий запас продукція Сучасна система господарювання обумовлює зміну форм і методів управління підприємством, вимагає нових підходів до визначення ефективності його діяльності. Однією із складових загальної ефективності підприємства ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.