Розділи економіки

Бізнес-план реорганізації підприємства

Результати першим етапом означають загалом подвоєння прибутку підприємства, збільшення приблизно 1,5 разу рівень життя працюючих, і виплати за бюджет (отже: пенсіонерам, на армію, освіту, науку, медицину). Якщо таку роботу проведе більшість підприємств, ще й додадуться хоча б частково результати другого етапу, це можуть призвести до перелому негативних тенденцій і поліпшення стану всієї російської економіки. З одного боку, це надзвичайно багато, з другого мало.

Середньому підприємства, має річний оборот 60-70 млрд. крб., це приріст обсягу продажу щонайменше ніж 20млрд. крб. і місцевих податкових платежів - на 3-4 млрд. крб. У цьому потрібні лише "стартові витрати" на консультантів і навчання, що є 0,1-0,2 млрд. крб. (далі підприємства стають привабливими інвестицій, й одержання кредиту відбувається автономно).

Програма реформування 1000 середніх підприємств у 1997 року могла порадити протягом року додатковий обсяг продажу 20 трлн. крб., поповнення бюджету на 3-4 трлн. крб. при стартових витратах на пускової механізм реформування близько 20 млрд. руб.

Відповідно, якби 1999-2000 роки прийняти програму реформування хоча би за 10 тисячам підприємств (що реально - лише по 100-150 підприємств суб'єкта федерації), це міг би дати поповнення бюджету понад 60-80 млрд. деномінованих рублів, що можна з дефіцитом федерального бюджету, підвищення рівень життя що працюють у 1,5-2 разу, приріст обсягів продажу і виробництва - на 300- 400 млрд. крб., при стартових витратах менш 0,5 млрд. крб. Навіть з урахуванням приблизності цих оцінок вони говорять про тому, що ваша програма масового реформування підприємств одна із найефективніших проектів підйому російської экономики.

Проте задля цього крім досвіду підприємств необхідно сприятливе поєднання інших чинників: наявність підготовлених консультантів і викладачів, підтримка регіональних еліт і федеральних влади, і навіть інші необхідні предпосылки.

Оскільки повністю самостійне реформування та реструктуризації підприємства - практично дуже рідкісна, тому важливий чинник адаптації, узагальнення і передачі досвіду служить наявність достатньої кількості ефективних консультантів. У цьому плані треба сказати ряд позитивних зрушень: в 1996-1997 роках повільно, однак почало формуватися російський ринок послуг управлінського консультування. З'явилися російські фірми, впитавшие і російський досвід зарубіжних фірм, і створивши свої методики, добре реалізовані у російській практике.

Ці фірми: . беруться супроводжувати, доводити свої рекомендації до кінцевого результату; . створюють об'єднання консалтингових фірм, що з'єднують свої сильні боку, для комплексного вирішення завдань підприємства; . приваблюють передачі досвіду разом із консультантами представників підприємств, мають вже такий досвід; . починають передачу технологій консультування від самих консалтингових фірм іншим, наприклад регіональним на семинарах.

Можливості реалізації ефективних системам управління, і навіть акумулювання накопичених знань та його тиражування істотно збільшились протягом останні рік-два у зв'язку з появою у Росії інтегрованих компьютеризованных інформаційних систем (типу "Галактика"), які реалізують все основні функції, имевшееся доти лише у інших країнах, але у більшою мірою відповідні російської практиці, що розвиваються і супроводжувані російської фірмою і що мають у кілька разів меншу цену.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Регіональний розвиток і розміщення залізничного транспорту України
За своїми природними географічними умовами Україна належить до держав, які мають всі необхідні дані для торгових контактів із зарубіжними країнами через залізничний транспорт. Сама доля подарувала нашій країні вигідне географічне полож ...

Теоретичні підходи щодо регіонального розвитку сфери туризму як складової економіки регіону
Актуальність теми. Розвиток рекреаційно-туристичної сфери для багатьох країн є на сьогодні однією з головних задач. Україна, яка розташована в центрі Європи на перехресті транспортних шляхів, і яка має для поступального розвитку своєї ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.