Реструктуризація підприємства на прикладі НК НПЗ
Кілька років тому як один із заходів розв'язання проблеми спаду виробництва виник варіант реформування та реструктуризації підприємств із залученням консультантів. Виникли й окремі приклади істотного поліпшення фінансово-економічного стану підприємства з допомогою активізації і перспективи використання внутрішніх можливостей. Наприкінці 1997 року з'явився реальний практичного досвіду реформування на кількох десятках підприємств і фирм.
Серед найбільш типових проектів - робочих методик, вироблених в процесі реформування фахівцями в 1997-1998 роках, може бути такі: Формування програми реформування та оздоровлення підприємства; Місія і корпоративна стратегія підприємства у умовах ринкового реформування; Розробка механізмів їх реалізації програми реформування та оздоровлення підприємства; Розвиток експортного потенціалу підприємства; Фінансову політику і грамотне внутрішнє податкове планування; Розвиток зовнішньої ділової партнерській середовища (формування фінансово-промислової групи, створення корпорації тощо.) Вироблення і реалізація пріоритетів науково-технічного розвитку підприємства; Політика управління власністю для підприємства; Формування внутрішніх підприємців та підприємницького середовища для підприємства; Внутрішній економічний механізм як внутрішній господарський кодекс підприємства; Розширення господарської самостійності структурних підрозділів з урахуванням створення центрів фінансової відповідальності (ЦФО); Формування яка орієнтована клієнтів компанії та розвиток служби маркетингу; Розробка системи фінансового планування для підприємства; Розробка і реалізація для підприємства конкретних бізнес-планів; Розробка для підприємства системи планування; Нові системи оплати праці; Створення інтегрованої інформаційної системи управління; Програма соціального захисту працівників для підприємства; Інноваційні механізми для підприємства; Управління конфліктами як інструмент розвитку підприємства; Баланс внутрішніх та зовнішніх інтересів, у АТ; Вироблення ефективної асортиментної політики; Реструктуризація підприємства; Управління змінами (інноваціями); Нова внутріфірмова культура та розвитку потенціалу співробітництва на предприятии.
У зміні стану підприємств Росії можна назвати дві тенденції: 1. Негативну, пов'язану з підприємствами, які у кризової ситуації, у яких триває спад виробництва, зниження конкурентоспроможності до зупинки і банкрутства; 2. Позитивну, пов'язану з підприємствами, які потрапляли в кризовий стан і продовжує нормально функціонувати, чи стабілізували свій стан, чи забезпечують зростання обсягів продажу, рентабельності, поліпшення фінансової состояния.
Нині найбільше "відкриті і слуху" негативний процес, що цілком логічно: по експертних оцінок понад 40 кримінальних% підприємств збиткові, їм характерні затримки зарплати, неплатежі до бюджету й т. п. як наслідок, загострення соціальної напруги. Другий ж, позитивний процес, висвітлюється засобами масової інформації набагато менше, хоча живої досвід підприємств (які по експертних оцінок 10- 15%, що дуже) одна із найважливіших чинників, що потенційно можуть допомогти переломити негативні тенденції й забезпечити підйом російської экономики.
Практика показує, що, активно використовуючи накопичений досвід, майже будь-яке, справді яка хоче поліпшити свій стан, за 3-5 місяців першим етапом ретельної роботи може збільшити ефективність своєї роботи (наприклад, рентабельність) на 10-20%, але в другому етапі (рік) - ще на 20-40% (є приклади і по 100%). Результат виходить з допомогою активізації внутрішніх можливостей, істотного зміни (реформування) стратегії, реорганізації і шляхом створення ефективну систему управління, активний розвиток персоналу, зміни структури (реструктуризації) підприємства, створюваної їм продукции.
Ринок праці в соціально-економічній системі
Актуальність
роботи полягає в тому, що в сьогоднішній економічній ситуації, яка склалась в
Україні, необхідна розробка ефективних заходів щодо соціального захисту
населення і насамперед його найбідніших верств; формування потреби народ ...
Стратегія розвитку України в умовах глобалізації
Сьогодні
економічний розвиток жодної країни не можна розглядати поза контекстом процесу
глобалізації. Глобалізація впливає на розвиток світових ідеологій, інтенсивну
боротьбу за встановлення світового порядку, стрибкоподібне зростання кіль ...