Розділи економіки

Проблеми, пов'язані із демографічним потенціалом Вінницької області. Шляхи їх вирішення та перспективи

Однак соціологічне визначення молодіжного віку дещо розходиться з тим, як його дає Закон України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», який молоддю називає молодих громадян віком від 15 до 28 років.

На сьогоднішній день держава впроваджує різноманітні заходи щодо зростання населення, це насамперед це виплати певної суми грошей при народжуванні дитини.

Для виведення Вінницької області з глибокої демографічної кризи необхідно розробити і впровадити в життя ряд заходів спрямованих на стимулювання процесів відтворення населення як природної бази формування трудового потенціалу. В першу чергу, це:

1. Забезпечення належного рівня охорони здоровя і гарантування фінансування та виконання існуючих програм реформування системи здоровя населення. Належну увагу слід приділити як розвитку сімейної, так і страхової медицини, розробці і впровадженню спеціалізованих програм, спямованих на тпрофілактику будь-яких захворювань;

. Підвищення розміру допомоги сімям на дітей до рівня мінімальної зарплати;

. Розробку і здійснення комплексу заходів щодо поліпшення умов праці;

4. Розвиток соціальної інфраструктури села й сільського соціуму та закріплення молоді на сільських територіях і в аграрній сфері, підвищення соціальних стандартів проживання сільського населення;

. Посилення контролю за правовим забезпеченням трудових відносин і дотриманням роботодавцями соціальних гарантій матеріального забезпечення працюючих;

6. Розробка регіональної міграційної політики, метою якої повинні стати конкретні заходи, спрямовані на збереження у кожному регіоні людського потенціалу. [2,264].

Отже, майбутнє демографічного розвитку Вінницької області залежить від репродуктивної поведінки молоді, у зв’язку з чим вимагається реалізація молодіжної демографічної програми, яка включатиме: врахування інтересів і потреб молодих громадян на основі залучення молоді до безпосередньої участі у формуванні та реалізації програм і політики, які стосуються молоді й усього суспільств; забезпечення захисту їхніх прав і закон-них інтересів в економічній та соціальній сферах, які сприятимуть розвитку творчого й репродуктивного потенціалу; стимулювання зайнятості серед молоді; охорону репродуктивного здоров’я підлітків і молоді; проведення статевого виховання й реалі-зацію політики щодо зниження, а згодом і запобігання підліткової вагітності та народжуваності; охорону й профілактику здоров’я дітей.

Таким чином, в наш час, який є складним для всієї України, не тільки Вінницької області, вкрай важливо сприяти росту демографії та впливати на її потенціал. Суспільство повинно розширятись не зважаючи на занепад екороміки, який прослідковується в націй державі вже не перший десяток років.

Висновок

Населення є одним із головних індикаторів соціально-економічного, екологічного розвитку держави та її регіонів. Кризові явища та процеси в суспільстві - його економіці, екології, політиці спричинили кризову ситуацію у відтворенні чисельності населення як на загальнодержавному, так і на регіональному рівнях.

Соціально-економічна перебудова суспільства в Україні спричинила гострі проблеми. Їхнє вирішення передбачає розробку науково обгрунтованої комплексної програми подолання демографічної кризи, яка б охоплювала не тільки питання простого відтворення населення, але й його розвитку у широкому соціальному контексті.

В умовах значного зниження народжуваності, зростання смертності та погіршення здоров'я необхідно докласти максимальних зусиль для збереження населення України. Це має бути основним змістом демографічних стратегій держави сьогодні.

При обмежених фінансових можливостях, а також занепаді системи соціального захисту увага і підтримка держави повинні бути спрямовані на вирішення проблем, що безпосередньо впливають на рівень захворюваності і смертності населення і, зокрема, дітей та жінок.

Для виведення Вінницької області з глибокої демографічної кризи необхідно розробити і впровадити в життя ряд заходів спрямованих на стимулювання процесів відтворення населення як природної бази формування трудового потенціалу. В першу чергу, це:

- забезпечення належного рівня охорони здоровя і гарантування фінансування та виконання існуючих програм реформування системи здоровя населення. Належну увагу слід приділити як розвитку сімейної, так і страхової медицини, розробці і впровадженню спеціалізованих програм, спямованих на тпрофілактику будь-яких захворювань;

- підвищення розміру допомоги сімям на дітей до рівня мінімальної зарплати;

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Резерви підвищення продуктивності праці на підприємстві
економічна продуктивність праця Вихід України з економічної кризи і вирішення стратегічних завдань щодо розвитку національної економіки, можливі за умови значного підвищення ефективності всієї сукупної праці суспільства. Від цього залеж ...

Продуктивність праці на підприємстві
Будь-яке суспільство для забезпечення нормального (достатньо комфортного) рівня своєї життєдіяльності здійснює безліч видів конкретної праці. З цією метою люди створюють певні організації (трудові колективи), які спільно виконують ту ч ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.