Розділи економіки

Методологічні основи вибору пріоритетів науково-технологічного розвитку та механізми їх підтримки

підняти роль державного замовлення на інноваційну продукцію та підготовку спеціалістів із інноваційного менеджменту.

Вибір пріоритетів має стати обов’язковим етапом при розв’язанні більш-менш значущих проблем економічного розвитку, сприяючи подоланню протиріч між економічною необхідністю і можливістю в її розв’язанні.

При визначенні пріоритетів має враховуватися винятковість проблеми і необхідність її розв’язання в науковому і практичному значенні, втрати економіки в разі ігнорування проблеми, а також доцільність її розв’язання з позицій світових стандартів і іміджу країни.

Разом з визначенням пріоритетного ланцюжку: проблема - напрям - завдання, має розроблятися відповідний механізм загальнодержавної підтримки і реалізації пріоритетів, що буде сприяти підвищенню ефективності використання національних ресурсів, посиленню дієвості і оперативності державного впливу на розв’язання проблемної ситуації.

Розглянуті методологічні основи вибору пріоритетів науково-технологічного розвитку можуть бути використані при визначенні більш широкого кола пріоритетних проблем економіки, сприяючи поглибленню наукового обґрунтування стратегії економічного розвитку України.

Перейти на страницу: 5 6 7 8 9 10 

Подібні статті по економіці

Розвиток інноваційного підприємництва в умовах ринкової економіки
Актуальність теми. Початок XXI століття характеризується суттєвими якісними змінами в характері і рушійних силах суспільного розвитку. Економічні системи держав безперервно модернізуються у відповідь на динамічні технологічні зрушення. ...

Особливості господарської діяльності СТОВ Ольгопіль
Підприємство - це самостійний суб’єкт господарювання, який має права юридичної особи і здійснює свою діяльність (виробничу, комерційну, науково-дослідну) з метою одержання прибутку. Таке визначення підприємства є узагальненим. Проте с ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.