Розділи економіки

Оцінка системи обліку та внутрішнього контролю як інформаційної бази контролю Управління Пенсійного фонду в Рокитнівському районі

Головний бухгалтер призначається та звільняється з посади начальником та безпосередньо йому підпорядковується. До його обов’язків входить загальне керівництво бухгалтерською службою, питання організації, методології та автоматизації обліку, забезпечення контролю за повним та своєчасним відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій, а також здійснення економічного аналізу підприємств з метою виявлення і мобілізації внутрішньогосподарських резервів. Головний бухгалтер підписує разом з керівником документи, на основі яких здійснюється приймання та видача грошових коштів та матеріальних цінностей, візує господарські договори, приймає участь у роботі по оформленню матеріалів стосовно відшкодування збитків від нестач і псування власності підприємства.

До ведення головного бухгалтера входять операції щодо обліку звичайної діяльності, формування доходів, витрат та фінансових результатів діяльності управління Пенсійного фонду та обов’язки щодо своєчасного складання відповідних форм звітності.

Згідно статті 6 Закону "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" головний бухгалтер:

· забезпечує дотримання на підприємстві встановлених єдиних методологічних засад бухгалтерського обліку, складання та подання у встановлені строки фінансової звітності;

· організовує контроль за відображенням на рахунках бухгалтерського обліку всіх господарських операцій;

· бере участь у оформленні матеріалів, пов’язаних з нестачею та відшкодуванням втрат від нестачі, крадіжки і псування активів підприємства.

Вимоги даної статті враховані при розробці посадової інструкції головного бухгалтера базової установи.

Обов’язком заступника головного бухгалтера є здійснення та виконання функцій головного бухгалтера у випадку його відсутності. Замісник головного бухгалтера здійснює ведення обліку грошових коштів на рахунках у банках, розрахунків з постачальниками, підзвітними особами, цільового фінансування, несе відповідальність за правильне ведення та оформлення та обробку облікових документів, дотримання методології обліку операцій, що знаходяться у його веденні, а також за дотриманням встановленого графіку документообороту та строків проходження обробки облікових документів і складання накопичу вальних відомостей та журналів-ордерів. Заступник головного бухгалтера разом з іншими працівниками бухгалтерської служби готує пропозиції щодо кращої розстановки кадрів облікових працівників, їх прийому, звільнення, переміщення, заохочення та накладання стягнень, направлення на навчання стосовно перепідготовки та підвищення кваліфікації розробляє графіки чергових відпусток з урахуванням взаємозамінюваності працівників. Дані матеріали подаються на затвердження керівникові, після чого, у необхідних випадках оформляються наказами та розпорядженнями по підприємству. Суперечності між заступником головного бухгалтера та працівниками бухгалтерії вирішуються головним бухгалтером установи.

Бухгалтер по матеріальним цінностям здійснює облік надходження, використання, переоцінки основних засобів та інших матеріальних цінностей управління Пенсійного фонду, а також контроль за їх збереженням, умовами зберігання, раціональним витрачанням і використанням. Бухгалтер по матеріальним цінностям організує та проводить перевірки, інвентаризації, переоцінки взаємні звірки та розрахунки щодо основних засобів та матеріальних цінностей, а також несе відповідальність за якість оформлення, своєчасність та правильність обробки облікових документів, що надходять до нього, за дотримання методології обліку господарських операцій, що стосуються руху та переоцінки об’єктів основних засобів та матеріальних цінностей, за правильне складання та своєчасне подання журналів-ордерів та інших накопичу вальних регістрів.

Бухгалтер по розрахунках з заробітної плати та дебіторами і кредиторами здійснює нарахування заробітної плати працівникам установи у відповідності з прийнятими формами та системами оплати праці на основі первинних документів, що підтверджують факт виконання робіт, надання послуг та виготовлення продукції і, відповідно, нарахування внесків до органів соціального страхування і прибуткового податку, організовує правильне та достовірне відображення в обліку розрахунків по заробітній платі та з депонентами, а також з іншими дебіторами та кредиторами, своєчасне складання та подання журналів-ордерів, накопичу вальних відомостей та інших допоміжних регістрів. Касир управління Пенсійного фонду зобов’язаний здійснювати облік касових операцій у відповідності з Положенням про введення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Національного Банку України від 15.12.2004 №637. З касиром управління Пенсійного фонду укладено договір про повну матеріальну відповідальність, у відповідності з яким він несе відповідальність за збереження грошових коштів та документів, що знаходяться у касі установи. Касир забезпечує неухильне дотримання касової дисципліни, своєчасне здавання виручки до банку, що перевищує встановлений ліміт каси та ведення бухгалтерського обліку касових операцій у відповідності до законодавства. Невід’ємним питанням організації бухгалтерського обліку є встановлення об’єктів та періодичності проведення інвентаризації, що відноситься до компетенції керівника підприємства. Так, інвентаризація проводиться один раз на рік суцільним способом, об’єктами якої являються: основні засоби, грошові кошти та стан розрахунків. Склад інвентаризаційної комісії затверджується керівником підприємства та включає: головного бухгалтера, завідуючого складом, головного інженера та очолюється керівником установи. Інвентаризація каси проводиться щоквартально з дотриманням вимог вищезазначеного Положення проведення касових операцій у національній валюті в Україні. Важливим етапом проведення внутрішньогосподарського контролю є розробка методики оцінки системи внутрішньогосподарського контролю. Система внутрішньогосподарського контролю (СВК) - це сукупність організаційної структури, методики і процедур, прийнятих керівництвом економічного суб’єкта у якості засобів для впорядкованого та ефективного ведення господарської діяльності, а також виявлення, виправлення і запобігання суттєвим помилкам і викривлення інформації, які можуть з’явитися у бухгалтерській звітності. Система внутрішньогосподарського контролю виходить за рамки тих питань, які відносять безпосередньо до функцій системи бухгалтерського обліку і включає:

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Інтегральна ефективність діяльності
Суспільство ніколи не було байдужим до витрат на досягнення того або іншого успіху. В основі прогреса лежить підвищення ефективності виробництва. Тут розуміється економічна і соціальна результативність господарської діяльності. При зн ...

Теорія граничної корисності
Найбільш вагомий внесок у розвиток теорії граничної корисності зробила австрійська школа політекономії, яка сформувалась у 70-ті роки XIX століття. Австрійська школа - це суб'єктивно-психологічний напрямок в політекономії, що розроб ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.