Розділи економіки

Оцінка системи обліку та внутрішнього контролю як інформаційної бази контролю Управління Пенсійного фонду в Рокитнівському районі

Згідно з наказом ГоловКРУ України №451 від 19.12.2009 року внутрішньогосподарський фінансовий контроль

- це система заходів, що організовані керівником і здійснюється в бюджетній установі з метою забезпечення найбільш економної, ефективної та результативної фінансово-господарської діяльності та спрямовується на забезпечення достовірності інформації про фінансово-господарську діяльність, виявлення порушень фінансової дисципліни та запобіганням їм.

Держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності шляхом встановлення розміру мінімальної заробітної плати та інших державних норм і гарантій, встановлення умов і розмірів оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, працівників підприємств, установ та організацій, що фінансуються чи дотуються з бюджету, регулювання фондів оплати праці працівників підприємств-монополістів згідно з переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, а також шляхом оподаткування доходів працівників.

Основою організації оплати праці в управлінні є тарифна система, яка включає: тарифні сітки, тарифні ставки, схеми посадових окладів і тарифно-кваліфікаційні характеристики (довідники). Тарифна система оплати праці використовується для розподілу робіт за їх складністю, а працівників-залежно від їх кваліфікації й відповідальності за розрядами тарифної сітки. Вона служить підставою для формування і диференціації розмірів заробітної плати.

Підприємства й організації при складанні трудової угоди встановлюють кожному працівникові розмір тарифної ставки (посадового окладу), види доплат, компенсаційні і гарантовані виплати, передбачені чинним законодавством.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про оплату праці" заробітна плата - це винагорода

, визначена, як правило, в грошовому вимірнику, яку відповідно до трудової угоди власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Важливим елементом в контрольно-ревізійному процесі є оцінка стану бухгалтерського обліку та внутрішнього контролю суб’єкта господарювання. До головних завдань державної контрольно-ревізійної служби в Україні ст 2 Закону України "Про Державну контрольно-ревізійну службу в Україні" віднесено здійснення державного контролю за станом і достовірністю бухгалтерського обліку і звітності в міністерствах ,державних комітетах, державних фондах, бюджетних установах, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують кошти з бюджетів усіх рівнів та державних валютних фондів.

Бухгалтерський облік

- це процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень.

Метою перевірки бухгалтерського обліку і фінансової звітності

в бюджетних установах є:

· встановлення правильності організації бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності, додержання методології обліку, своєчасності і повноти відображення в обліку і звітності бюджетної установи здійснених господарських операцій;

· попередження перекручення обліку і звітності;

· встановлення незаконних та не за цільовим призначенням проведених витрат і запобігання їм у подальшому.

Об’єктами

перевірки бухгалтерського обліку і фінансової звітності є первинні та зведенні бухгалтерській документи, облікові регістри, меморіальні ордери, головні та касові книги, матеріали інвентаризацій, фінансова звітність бюджетної установи, а також розпорядчі документи керівництва бюджетної установи з питань, які пов’язані з організацією бухгалтерського обліку і фінансової звітності.

Бюджетна організація має право самостійно обрати одну з чотирьох форм організації бухгалтерського обліку:

Ведення до штату посади бухгалтера або створення бухгалтерської служби на чолі з головним бухгалтером;

· користування послугами спеціаліста з бухгалтерського обліку, зареєстрованого як підприємець, який здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи;

· ведення на договірних засадах бухгалтерського обліку централізованою бухгалтерією або аудиторською фірмою;

· самостійне ведення бухгалтерського обліку та складання звітності безпосередньо власником або керівником організації.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Рентабельність підприємства
В дипломній роботі висвітлюється рентабельність підприємства – котра невід'ємно залежить від прибутку. Абсолютна сума прибутку, отримана підприємством від основної діяльності є дуже важливим показником. Однак він не може характеризувати рівен ...

Організація процесу бізнес-планування
Підвищення ефективності бізнесу підприємця впливає на економічне зростання економіки України. В даний час ми спостерігаємо як у виробництві продовжується нераціональне використання природно-ресурсного, трудового та виробничого потенціалу. Ефективніст ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.