Розділи економіки

Оцінка системи обліку та внутрішнього контролю як інформаційної бази контролю Управління Пенсійного фонду в Рокитнівському районі

На виконання Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" з метою забезпечення єдності бухгалтерського обліку згідно з вимогами Плану рахунків бухгалтерського обліку бюджетних установ, затвердженого наказом Державного казначейства України від 10.12.1999 №114, наказом Державного казначейства України від 27.07.2000 №68 затверджено Інструкцію про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання.

Оскільки порядок ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності про виконання бюджетів та госпрозрахункових операцій бюджетних установ встановлюється Державним казначейством України, бюджетними установами і організаціями бухгалтерський облік відповідно до наказу Державного казначейства України від 27.07.2000 №68 повинен вестись за меморіально-ордерною формою.

Інструкцією про форми меморіальних ордерів бюджетних установ та порядок їх складання встановлено такі форми меморіальних ордерів (далі м/о) при веденні бухгалтерського обліку без застосування технічних засобів:

-М/о №1 "Накопичувальна відомість за касовими операціями", форма №380 (бюджет). Застосовується при обробці звітів касирів з метою систематизації оборотів у касі та поточний місяці. М/о кожного виду національної та іноземної валюти складаються окремо і нумеруються відповідно №1-1, 1-2 тощо.

М/о №2 "Накопичувальна відомість руху грошових коштів загального фонду в органах Державного казначейства України (установах банків)", форма №381 (бюджет). М/о за кожним реєстраційним рахунком складаються окремо і нумеруються №2-1, 2-2 тощо. Операції з руху коштів загального фонду в іноземній валюті оформляються окремими м/о за видами валют.

М/о №3 "Накопичувальна відомість руху грошових коштів спеціального фонду в органах Державного казначейства України (установах банків)", форма №382 (бюджет). М/о за кожним реєстраційним рахунком складаються окремо і нумеруються №3-1,3-2 тощо. Операції з руху коштів спеціального фонду і іноземній валюті оформляються окремими м/о за видами валют.

М/о №4 "Накопичувальна відомість за розрахунками з іншими дебіторами", форма №408 (бюджет). Відомість складається за субрахунком 364 "Розрахунки з іншими дебіторами" окремо за кожним дебітором та в розрізі кодів економічної класифікації видатків. Операції за розрахунками з дебіторами, що здійснюються за рахунок коштів спеціального фонду, ведуться в окремому м/о за такою ж формою.

М/о №5 "Зведення розрахункових відомостей із заробітної плати та стипендій", форма №405 (бюджет). В установах, де виписується декілька розрахунково-платіжних відомостей, за підсумками цих відомостей складається зведення, яке і є м/о із заробітної плати та стипендій. Записи в ордері систематизуються за функціональною класифікацією та найменуванням установ, що обслуговуються.

-М/о №6 "Накопичувальна відомість за розрахунками з іншими кредиторами", форма №409 (бюджет). Відомість складається за субрахунком 675 "Розрахунки з іншими кредиторами" окремо за кожним кредитором та розрізі кодів економічної класифікації видатків.

М/о №7 "Накопичувальна відомість за розрахунками в порядку планових платежів", форма №410 (бюджет). У накопичу вальній відомості ведеться облік розрахунків за продукти харчування, медикаменти та перев’язу вальні засоби, що здійснюються в порядку планових платежів. Облік ведеться окремо за кожним постачальником.

М/о №8 "Накопичувальна відомість за розрахунками з підзвітними особами", форма №386 (бюджет). Облік розрахунків з підзвітними особами за субрахунком 362 "Розрахунки з підзвітними особами" ведеться у розрізі кодів економічної класифікації видатків позиційним способом.

М/о №9 "Накопичувальна відомість про вибуття та переміщення необоротних активів", форма №438 (бюджет). Записи здійснюються щодо кожного документа ("Акт прийняття-передачі основних засобів", "Акт про списання автотранспортних засобів" тощо) із зазначенням матеріально-відповідальної особи.

М/о №10 "Накопичувальна відомість про вибуття та переміщення малоцінних та швидкозношуваних предметів", форма №439 (бюджет). Записи здійснюються за кожним документом із зазначенням матеріально-відповідальної особи.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6

Подібні статті по економіці

Приватизація зміст, цілі, шляхи
Під час переходу до ринкової економіки в Україні, як і в інших постсоціалістичних країнах, здійснення реформ зіткнулося з рядом об’єктивних труднощів, першочерговою серед яких, безумовно, можна назвати проблему власності. ...

Розвиток соціальної сфери України
Розвиток соціальної сфери є важливим елементом функцій соціальної політики. Стан соціальної сфери це важливий показник економічного і морального стану держави і народу. Особливої актуальності набуває розвиток соціальної сфери в умовах ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.