Розвиток соціальної сфери є важливим елементом функцій соціальної політики. Стан соціальної сфери це важливий показник економічного і морального стану держави і народу. Особливої актуальності набуває розвиток соціальної сфери в умовах економічної та політичної перебудови суспільства, правильний розподіл бюджетних коштів на соціальні потреби.
Витрати бюджету, будучи компонентом загальної фінансової категорії - бюджету - являють собою витрати, що виникають у зв'язку з виконанням державою своїх функцій. Ці витрати виражають економічні та соціальні відносини, на основі яких відбувається процес використання коштів централізованого фонду грошових коштів держави за різними напрямками.
В умовах переходу до ринку, Уряд веде інтенсивну роботу з реалізації стратегії розвитку соціальної сфери. В основу концепції закладаються три основні блоки завдань:
· сформувати чіткі правила розробки і виконання бюджету з максимально можливою деталізацією структури бюджетних витрат і впровадженням елементів казначейського методу виконання бюджету;n
· визначити найбільш прийнятні для національних та регіональних умов форми залучення нетрадиційних фінансових джерел в обіг;n
· створити повноцінний інформаційно-аналітичний комплекс в бюджетно-фінансовій системі, щоб мати широку інформаційну базу для оптимізації прогнозування доходів і витрат бюджету, підвищити оперативність бюджетної звітності, що дозволяє приймати дієві фінансові рішення з ефективного маневрування бюджетними ресурсами в існуючих інфляційних умовах.
Перша група завдань реалізується вже зараз. Одним з найважливіших і найскладніших напрямів удосконалення управління бюджетними ресурсами є впровадження елементів казначейського методу виконання бюджету. Основу завдань складають функції з пере розподіленню коштів, призначених для установ, розташованих на відповідній території і фінансуються за рахунок коштів державного бюджету; з організації та контролю за цільовим та ефективним витрачанням виділених бюджетних ресурсів.
Сформована в нашій країні економічна, в тому числі і фінансова, ситуація не дозволяє місцевим органам влади та управління при бюджетному дефіциті всерйоз розраховувати на поповнення дохідної частини бюджетів територій шляхом введення додаткових місцевих податків і зборів.
Слід пам'ятати, що витрати будь-якого бюджету здійснюються за рахунок коштів платників податків і, отже, держава взяла на себе відповідальність перед ними за виконання певних функціональних зобов'язань. [п. 1]
соціальна сфера фінансування
Розробка антикризової фінансової стратегії підприємства ТОВ Альфа–Стар
Перехід до ринкових форм господарювання, та більш жорсткі умови
конкуренції, призводять до неплатоспроможності окремих суб'єктів
господарювання. Для них характерні: неефективне управління, криза неплатежів,
високий ступінь зносу основн ...
Поняття та структура світового ринку
На сучасному етапі суспільного розвитку значну роль для
економіки кожної окремої країни і світу вцілому відіграє світове
господарство, яке поєднує національні господарства, що пов’язані і
взаємодіють за законами міжнародного поділ ...