Розділи економіки

Пріоритети у сфері зовнішньої політики

На початку ХХІ століття посилюватиметься увага до питань так званої м'якої безпеки та поглиблюватиметься участь України в міжнародних зусиллях у цій сфері (боротьба з транскордонною злочинністю, нелегальною міграцією, корупцією тощо).

Утвердження європейської ідентичності

Україна утвердилася як найбільша країна Центрально-Східної Європи. Історичний досвід засвідчив, що вона здатна повноцінно реалізувати свій людський, інтелектуальний, економічний, цивілізаційний та інший потенціал і можливості шляхом інтеграції до єдиного європейського простору. Європейський вибір ґрунтується на цивілізаційній єдності, взаємодоповнюваності, спільних історичних та політичних цінностях з державами, що інтегруються до Європейського Союзу.

З огляду на це зовнішня політика України здійснюватиметься за кількома напрямами.

. Забезпечення інтеграції до європейських політичних і економічних структур, повноцінного взаємовикористання інвестиційних можливостей, сучасних технологій, досягнення якісно нового рівня інформаційного і культурного обмінів та взаємодії.

Досягнення цієї мети забезпечуватиметься виконанням Угоди про партнерство і співробітництво та поступальним впровадженням у життя положень Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу. Національні інтереси України потребують утвердження її як впливової європейської держави, повноправного члена ЄС.

До 2007 року буде створено передумови, необхідні для набуття Україною повноправного членства в Європейському Союзі. До цього часу поглибиться співробітництво з ЄС у сфері спільної зовнішньої політики і політики безпеки, поступово усуватимуться перешкоди на шляху вільного переміщення людей, товарів, послуг і капіталів, впроваджуватимуться сучасні технології з метою структурного переоснащення промисловості.

. Активізація взаємодії з Радою Європи з метою впровадження в Україні єдиних підходів і стандартів щодо верховенства права, у соціальній та гуманітарній сферах, зокрема в галузі забезпечення мовних, релігійних і культурних прав національних меншин.

. Посилення співробітництва в рамках регіональних та субрегіональних структур - Центральноєвропейської ініціативи (ЦЄІ), Організації Чорноморського економічного співробітництва (ОЧЕС), Ради держав Балтійського моря (РДБМ), активна участь у діяльності єврорегіонів та нових форм багатостороннього транскордонного співробітництва - регіональних ініціативах,

форумах та субрегіональних об'єднаннях і з цією метою зміцнення відносин з таким стратегічним партнером України, як Польща, іншими країнами регіону, де були здійснені значні реформи у суспільно-політичному житті та економіці.

Участь України в глобальних процесах світового розвитку

Участь у діяльності Організації Об'єднаних Націй, яка на початку наступного століття і далі залишатиметься єдиною універсальною організацією, Україна вважає одним із пріоритетів зовнішньої політики. Висуваючи завдання стати непостійним членом Ради Безпеки ООН (РБ) на період 2000 - 2001 років, Україна докладатиме зусилля, спрямовані на її зміцнення і реформування. Забезпечення справедливого представництва східноєвропейських країн у складі РБ дасть змогу Україні, разом з іншими державами регіону, зміцнити свої позиції в ООН та посилити вплив на розв'язання світових проблем.

Зважаючи на провідну роль ООН у підтриманні миру і безпеки у світі, Україна докладатиме зусиль для попередження та розв'язання можливих конфліктів в руслі "превентивної дипломатії", надалі братиме активну участь у миротворчій діяльності під егідою ООН, направлятиме свої військові підрозділи для участі в діях сил швидкого розгортання за системою резервних угод ООН.

Виходячи з необхідності посилення уваги до питань економічної безпеки, а також враховуючи згубні наслідки світової фінансової кризи, що загострилися наприкінці ХХ століття, Україна обстоюватиме розроблення в рамках ООН механізмів забезпечення глобальної економічної безпеки, зокрема шляхом створення Ради економічної безпеки ООН.

Важливим аспектом участі України в діяльності ООН залишатиметься залучення її матеріальних та фінансових ресурсів для розв'язання нагальних проблем економічного, соціального, гуманітарного, культурного розвитку країни, а також здійснення заходів з охорони навколишнього середовища та поліпшення екологічної ситуації.

Триватиме подальше утвердження України як глобального партнера через активний діалог з країнами "Великої сімки", насамперед у сфері економічного розвитку і валютно-фінансової стабілізації, розширення співробітництва з ОЧЕС, де Україна відіграє значну роль, та південноамериканським "спільним ринком" МЕРКОСУР, становлення Азіатсько-Європейського діалогу (АСЕМ) і активізація в ньому України як важливої держави-транзитора, створення у рамках СНД за ініціативою України раціонального механізму багатостороннього економічного співробітництва на базі зони вільної торгівлі з урахуванням принципів ГАТТ/СОТ без будь-яких обмежень.

Перейти на страницу: 1 2 3

Подібні статті по економіці

Зниження витрат промислових підприємств
Актуальність теми дослідження. Фінансовий результат діяльності будь-якого промислового підприємства, а також можливості його подальшого розвитку в основному залежать від розміру його витрат. Саме витрати є тим основним показником діяль ...

Ритмічність та сезонність виробництва
Найважливіше завдання будь-якого підприємства - рентабельна і стабільна робота. Одним з головних завдань є створення системи якісного постачання підприємств для забезпечення ритмічної та ефективної роботи. Тільки сучасна система постач ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.