Розділи економіки

Пріоритети у сфері зовнішньої політики

Важливе місце відводитиметься боротьбі з новими викликами і загрозами, які наприкінці століття прийшли на зміну прямій військовій загрозі часів блокового протистояння та привертають дедалі більшу увагу світового співтовариства, потребують значних ресурсів та об'єднаних зусиль усіх країн.

Загроза глобального знищення змінилася локальними збройними конфліктами етнічного, конфесійного, територіального характеру. Україна, разом з іншими членами світового співтовариства, докладатиме зусиль для усунення причин таких конфліктів та швидшої реабілітації країн, що постраждали від них.

Україна як перша в історії людства держава, що добровільно відмовилася від ядерного потенціалу, активно виступатиме за зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї, повну заборону її випробувань на основі безумовного виконання та приєднання нових країн до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї та Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань, а також підтримуватиме кроки до поступового знищення ядерних арсеналів.

З розвитком технологій та полегшенням доступу до інформації дедалі зростатиме загроза розповсюдження зброї масового знищення. Не виключена можливість, що така зброя зможе опинитися в руках терористичних організацій. Найбільш ефективним засобом запобігання цьому залишатиметься зміцнення відповідних режимів контролю. Тому участь у Вассенаарських домовленостях, Режимі контролю за ракетними технологіями, Групі ядерних постачальників буде у числі пріоритетів України у глобальному вимірі.

На міжнародній арені Україна продовжить активне дво- і багатостороннє співробітництво у боротьбі з міжнародним тероризмом, організованою злочинністю, економічними злочинами, нелегальною торгівлею зброєю, наркотиками та наркотичними засобами, нелегальною міграцією, торгівлею жінками та дітьми.

Україна постраждала від найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. З метою подолання наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також спільної боротьби з наслідками стихійних лих, катастроф та надзвичайних ситуацій зусилля спрямовуватимуться на якомога більше використання всіх наявних можливостей та ресурсів, що перебувають у розпорядженні міжнародних організацій та у рамках двостороннього співробітництва.

Наслідком виробничої діяльності людини, особливо аварій та катастроф, є погіршення екологічної ситуації, транскордонне забруднення навколишнього середовища, що викликає необхідність вжиття спільних з іншими країнами заходів підвищення екологічної безпеки та здійснення природоохоронних програм.

Особливої ваги ці проблеми набуватимуть у зв'язку із скороченням водних ресурсів, зростанням кількості населення Землі, нестачею продовольства та змінами клімату, що диктує необхідність вжиття спільних з іншими країнами дій. Їх розв'язання відбуватиметься за активної участі України.

Перейти на страницу: 1 2 3 

Подібні статті по економіці

Проблеми регіонального розвитку і розміщення житлово-комунального господарства Донецького економічного району
Актуальність теми дослідження курсової роботи полягає у тому, що житлово-комунальне господарство є однією з найважливіших та пріоритетних сфер господарського комплексу України, яка забезпечує його життєдіяльність та значно впливає на ...

Організація, планування та шляхи підвищення економічної ефективності виробництва яєць
Птахівництво - одна з важливих галузей сільського господарства, яка забезпечує населення цінними продуктами харчування. Яйця, м'ясо молодняку і дорослої птиці курей, качок, гусей, індиків, а також такі продукти переробки, як яєчний пор ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.