Розділи економіки

Шляхи підвищення конкурентоспроможності продукції в умовах стандартизації виробничих процесів

Чохли з термоусадочної плівки виготовляються за допомогою з'єднання зварним швом верхніх країв відрізків рукави. Сформований чохол розправляють по периметру в прямокутник і надягають зверху на завантажений палет (при цьому нижній край плівки знаходиться нижче піддона). Після термоусаджування плівки нижній край чохла затягується під палет, міцно скріплюючи пакет з усіх сторін. Сучасне устаткування такого типу, в залежності від комплектації та моделі, здатне упаковувати до 60 піддонів на годину (масою від 500 кг і вище, висотою до 2,5 м), працюючи з плівками товщиною від 70 до 200 мкм. Такі установки можна використовувати як окремо, так і в складі потокової автоматизованої лінії. Конструктивно обладнання такого роду складається з трьох основних вузлів: рами з термоусадочним кільцем, машиною одягання пакетів і системою нижньої підусадки. Рама з термоусадочним кільцем виробляє нижню, бічну і верхню усадку по черзі. Термоусадочне кільце зі спеціальною системою низькотемпературної суміші садовить пакет рівномірно, в тому числі і в разі застосування дуже тонких плівок.

Машина для одягання пакетів забезпечує процес відкриття і захоплення плівки, завдяки чому рукавна плівка постійно відкрита, і плівка саме одягається, а не насувається, деформуючи вантаж або стикаючись з ним. Довжина пакету встановлюється автоматично відповідно до висоти вантажу. Використовуваний "принцип парашута" дозволяє надіти пакет навіть на вантажі зі складною конфігурацією, наприклад з гострими кутами. Рівномірна усадка плівки здійснюється за допомогою системи нижньої підусадки.

Упаковці з застосуванням усадки піддаються і м'які вантажі (пакети) в поліетиленовій оболонці. Тут важливо, щоб конструкція пакувального агрегату передбачала наявність антиколажної системи. Вона попереджає склеювання пакету з поліетиленовою оболонкою самого товару, а виходить, відпадає необхідність у дорогих плівках-прокладках. Термоусадочне пакувальне обладнання передових фірм галузі забезпечується подібною системою, дозволяючи обробляти не тільки штабелювати будматеріали, бочки, мішки, пакети, а й продукти харчування, скло, побутову техніку.

Вперше застосування піддонів для пакування усадочної плівкою було введено в сімдесятих роках на підприємствах промисловості будівельних матеріалів, де обсяги виробництва порівняно високі. Термоусаджувальний чохол забезпечує високу стабільність готового пакету в умовах частої перевалки вантажів і великих навантажень в процесі вантажно-розвантажувальних робіт, одночасно оберігаючи чутливий до вологи продукт від атмосферних впливів.

Як наслідок, маємо три види матеріалів, що можуть бути використані сучасними підприємствами для пакування продукції на піддонах (палетах). Для обрання найбільш підходящого необхідний порівняльний детальний аналіз, наведений в табл. 2.1. Порівняння відбувається за 3-ох бальною шкалою (1-мінімум, 3-максимум). Критерії для аналізу та їх значення обрані на базі даних, наданих виробниками матеріалів [28].

Таблиця 2.7 - Порівняння матеріалів для пакування палет

Показник

Стретч-плівка

Термоусадочна плівка

Чохли із термоусадочної плівки

1

2

3

4

Вартість матеріалу, необхідного для упаковки одиниці продукції

3

1

2

Вагомість

0,15

Затрати енергії

3

1

2

Вагомість

0,15

Вартість обладнання

2

3

1

Вагомість

0,15

Екологічність процесу пакування

3

1

2

Вагомість

0,05

Екологічність матеріалу (можливості по утилізації, тощо)

1

2

3

Вагомість

0,1

Складність технології

2

3

1

Вагомість

0,1

Стійкість до пошкоджень

2

3

1

Вагомість

0,15

Ступінь захищеності продукції (аероізоляція, гідроізоляція, тощо)

2

3

1

Вагомість

0,15

Зважена оцінка

2,25

2,2

1,55

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Організація оплати праці на підприємстві (на матеріалах ТОВ Олімп)
Організація праці - це спосіб поєднання безпосередніх виробників із засобами виробництва з метою створення сприятливих умов для одержання високих кінцевих соціально-економічних результатів. Організація праці є об’єктивною необхідністю ...

Світова фінансово-економічна криза 2008-2010 рр. та її наслідки для України
Світова фінансово-економічна криза 2008-2010 рр. в науковому світі вважається чи не найбільшим потрясінням із часів економічної депресії 1930-х років. Криза висвітлила реальні проблеми економік багатьох країн світу, в тому числі і Укра ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.