Розділи економіки

Шляхи підвищення конкурентоспроможності продукції в умовах стандартизації виробничих процесів

Як вже було сказано, перед проведенням технічного переозброєння підприємства слід, в першу чергу, звертати увагу на «вузькі місця» виробничого процесу, та ті ланки, де оновлення технічного забезпечення принесе дійсно значні вигоди.

Слід зазначити, що євроруберойд є новітнім матеріалом, експлуатаційні показники та технологічний процес виготовлення якого фактично не залежать від устаткування, на якому він виготовляється. Тобто, на даний момент, всі компанії-виробники володіють майже ідентичними засобами виготовлення даного виду продукції, а сама вона є стандартизованою. До того ж, продукція призначена для подальшого використання при наданні послуг, тобто, вона реалізовується на промисловому ринку. Це накладає певні обмеження на можливості конкурентної боротьби. техцентр томь кемерово

В той же час, враховуючи споживачів даного товару, якими є будівельні компанії та компанії, що надають широкий спектр послуг з покрівлі, гідроізоляції та ремонту, можна сказати, що доволі важливим питанням є транспортування продукції, адже процес надання даних послуг вимагає постійного переміщення виробничих потужностей. В разі, якщо товар недостатньо надійно упакований, він може бути пошкодженим, що призведе до неможливості його експлуатації. До того ж, євроруберойд є вогненебезпечним продуктом для якого необхідні особливі умови зберігання.

Як наслідок, виробники євроруберойду змушені вибирати максимально надійні способи упаковки, які забезпечують термо- та гідроізоляцію, ударостійкість, попередження випадіння продукції з піддонів. На даний момент найбільш доступним є ручне пакування руберойду на піддонах із застосуванням термозбігової плівки. Даний вид упаковки забезпечує надійний захист, проте є дещо застарілим та шкідливим як для екології, так і безпосередньо для працівників.

На даний момент більшість виробників продукції орієнтуються на екстенсивний розвиток своїх засобів пакування, тобто, в разі виникнення необхідності, закупляють додаткове обладнання, яке працює за технологією, ідентичною до наявної. Підприємства не надають достатньої уваги можливостям інтенсифікації процесу, орієнтуючись на зниження собівартості шляхом залучення дешевшої сировини, тощо. До того ж, підприємства схильні більше застосовувати ручну працю людей, ніж встановлювати комп’ютеризоване обладнання з високим ступенем автоматизації.

Логічним підсумком вищесказаного є те, що доволі ефективним методом покращення конкурентних позицій може стати технічне переоснащення процесу пакування продукції із застосуванням інноваційних технологій. Оновлена високотехнологічна упаковка не лише дасть змогу знизити собівартість, а привабить увагу клієнтів. До того ж, введення інноваційної лінії пакування відкриє простір для розширення обсягів випуску товарів.

Технологічна ділянка групової упаковки великогабаритної продукції на сучасних потокових виробництвах складається зі станцій формування палет (де відбувається послідовна укладання виробів у шар, а потім у штабелі) та упаковки в полімерну (еластичну або термоусадочну) плівку. Зрозуміло, високої швидкості обробки вантажів важко досягти без різних підвідних і сервісних пристроїв: ланцюгових і роликових транспортерів, похилих конвеєрів, поворотних столів, модулів кутового переміщення і т. д.

Високопродуктивне обладнання для складання та упакування великогабаритних вантажів (мішків вагою від 25 кг і вище, пластикових і металевих бочок, будматеріалів, картонних коробів, побутової техніки) займає особливу нішу на ринку спеціалізованих пакувальних машин і ліній. Перш за все це технологічно необхідна ланка цілісного виробничого ланцюга по фасуванню, закупорюванню та формуванню транспортної тари. Промислові системи подібного класу проектуються під конкретне замовлення з урахуванням виробничих умов, необхідної потужності і специфіки продукції.

Найбільш активне освоєння технологій групової упаковки спостерігається в тих галузях вітчизняної економіки, де зростання товарного виробництва має позитивну динаміку, а учасники ринку мають у своєму розпорядженні достатніми фінансовими засобами, щоб купувати пакувальне обладнання, відповідне найвищим світовим стандартам. Зокрема, це стосується виробників алкогольних і безалкогольних напоїв, цукрових і пивоварних заводів, більшості великих підприємств хімічної, целюлозно-паперової промисловості, а також компаній, що спеціалізуються на випуску лакофарбових, мастильних та будівельних матеріалів, меблів.

Імпортне обладнання та технології в цьому секторі ринку - переважно родом з Європи, від фірм, що спеціалізуються в області великогабаритної упаковки не один десяток років. Це важливо, адже пакувальні лінії такого роду повинні забезпечувати високу продуктивність і ефективність процесів, мати заданий рівень автоматизації і величезний запас надійності при інтенсивній (у кілька змін або цілодобово) експлуатації. Серед інших вимог до пакувальним системам - вбудованість в загальний виробничий цикл, гнучкість при переході на інші формати упаковувати продукцію, простота в управлінні і обслуговуванні [25].

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Розробка бізнес-плану інвестиційного проекту ПАТ Дніпропетровський металургійний комбінат ім. Ф.Е. Дзержинського
У широкому аспекті інвестиції - один із вагомих факторів економічного розвитку кожної країни. Перехід до ринкової моделі економічного зростання безпосередньо пов'язаний з формуванням нових інвестиційних проектів. Інвестування є формою фінансово-еконо ...

Система національних розрахунків
Своєчасне й повне погашення боргових зобов'язань є однією з головних ознак ефективного функціонування економіки в цілому і кожного її суб'єкта зокрема. Тому кожна держава багато уваги при­діляє організації грошового обігу, створює різні платіжні ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.