Розділи економіки

Шляхи підвищення конкурентоспроможності продукції в умовах стандартизації виробничих процесів

Проте не слід забувати, що технологія загалом та, безпосередньо, обладнання, що буде використовуватися, напряму залежить від матеріалу, яким буде проводитися пакування. Далі буде розглянуто деякі можливі новітні види матеріалів та технології, що пов’язані з їх використанням.

Використання стретч-плівки.

Транспортні пакети із стретч-плівок добре захищають вантаж від можливих механічних впливів при перевалці і зберіганні. Огортання в стретч-плівку, на відміну від термоусаджування, не вимагає теплової енергії, більше екологічно і особливо ефективно при великих обсягах виробництва. З огляду на все час зростаючі ціни на енергоносії, для Росії цей спосіб упаковки дуже актуальне.

Стретч плівка (промислова плівка, технічна плівка) - це пакувальний матеріал, що має здатність зворотньо розтягуватися з більшим подовженням. Така плівка має, у порівнянні з іншими плівковими матеріалами, підвищену міцність, стійкість до розриву, проколу, удару і продавлюванню, вона відрізняється липкістю шарів плівки по відношенню один до одного.

Завдяки еластичному розтяганню стретч-плівки в процесі упаковки і за рахунок її прагнення повернутися у вихідний стан, виникає «утримувальна» сила, яка забезпечує стійку фіксацію продукції зі збереженням захисної функції упаковки.

Унікальною властивістю стретч-плівки є липкість шарів по відношенню один до одного. За рахунок цього шари щільно прилягають друг до друга під час обмотки, утворюючи герметичну упаковку.

В основному, стретч-плівка використовується для упаковки і фіксації вантажів на палетах, а також для упаковки довгомірних виробів шляхом ротаційного спіралеподібного обмотування.

В залежності від застосування обладнання палетна стретч-плівка поділяється на ручну та машинну. Ручна стретч-плівка застосовується на ручних пристроях (диспенсерах), а машинна стретч-плівка - на спеціальних машинах (палетопакувальниках), обладнаних різними системами розтягнення плівки.

Однією з важливих експлуатаційних характеристик палетної стретч-плівки є величина попереднього розтягу (попередній стретч), тобто величина, на яку може бути розтягнута плівка при обгортанні палет з забезпеченням гарантованого скріплення і цілісності вантажу без пошкодження плівки. В основному, ручні палетні стретч-плівки мають попередній стретч 70÷100%, а машинні палетні стретч-плівки - 100÷300%.

Для того, щоб вибрати найбільш підходящу стретч плівку для пакування вантажу, необхідно звернути увагу на наступні фактори:

тип вантажу (розмір, форма, вага);

спосіб пакування;

тип обладнання, що застосовується;

засоби транспортування і особливості завантаження;

вимоги до утримувальної сили та сили стискання при завантаженні;

фактори удару при завантажені.

Технічна стретч плівка - це надійний захисник продукції. Стретч-плівка призначена для упаковки вантажу на палетах, як ручним способом, так і за допомогою палетопакувальних машин. Палетний стретч служить для оберігання товарів від пилу та бруду, а також скріпляє вантажі на піддонах при складанні і під час транспортування. Характеризується високим ступенем прозорості, високими показниками розтягування (попередній стретч), одночасно після декількох хвилин обгортання товару плівка стягується, намагаючись повернутися в первинне положення, внаслідок чого відбувається щільне стиснення і максимальне покриття вантажу (ширина рулону 50 см), готового для переміщення [26].

З метою формування великогабаритної транспортної упаковки шляхом обмотки стрейч-плівкою застосовуються автоматизовані ротаційні палетообмотувальні машини портального типу або автомати для надягання чохлів.

У ротаційних палетообмотувальників в залежності від типу продукції і передбачуваних умов складування (на відкритих майданчику або в приміщенні) передбачається кілька видів обмотки: спіралеподібна, з накладенням плівки зверху або комбінована. Наприклад, портальні обмотувальники, в основному, розраховані на роботу з палетованими вантажами вагою до 1800 кг при продуктивності до 60 палет/годину залежно від моделі. З моменту подачі вантажу по транспортеру або рольгангом в робочу зону машини всі операції (попереднє натягнення плівки, ротаційна обмотка, відвід готового пакета) виконуються без участі оператора. Однак машини даного типу мають недостатню пропускну здатність в умовах швидкого і ємкого вантажопотоку. Продуктивність пакувальних процесів істотно збільшується, якщо застосувати автомати для надягання чохлів з розтягнутої плівки.

Автоматичні установки по надяганню чохлів в основному розраховані на поперемінне застосування різних сортів стретч-плівки, а також плівки термоусадочної. За допомогою укороченого зварювального головного шва (приблизно 92% довжини штабеля) автомат забезпечує рівномірне натягування плівки.

Вся операція упаковки виглядає так. На першому етапі відбувається розкриття і розрівнювання рукавної плівки розрівнювальними стрічками, підведення до розтягуючих пристроїв, зварювання плівки на 92% від ширини штабеля і відділення чохла. Далі здійснюється розтягування чохла а потрібний розмір за допомогою варіативно встановлених діагональних систем розтягування. Піддон підводиться з транспортною стрічки для підготовки натягування стретч-плівки знизу. Натягування відбувається з контурним управлінням чохла на вантаж по всій поверхні без складок, причому плівка стягується без накопичень, по напрямних рулонів. На завершальній стадії операції палет обтягується знизу для стискання упакованого вантажу і піддону. Подібні автомати можуть бути встановлені в єдину автоматизовану лінію укладання упаковки вантажів. До складу лінії входять модуль укладання вантажів на піддони і автомат для натягування чохлів із стретч-плівки.

Перейти на страницу: 1 2 3 4

Подібні статті по економіці

Комплексна оцінка фінансового стану суб'єкта господарювання на прикладі ТДВ Трембіта
За умов переходу економіки України до ринкових відносин, суттєвого розширення прав суб'єктів господарювання у галузі фінансово-економічної діяльності значно зростає роль своєчасного та якісного аналізу фінансового стану суб'єктів госп ...

Проблема дискримінації на ринку праці України та шляхи її подолання
Актуальність обраної теми доводиться тим, що й зараз ми живемо у середовищі, де дискримінація є поширеною. Ми не тільки маємо уяву про дискримінацію у трудовій сфері, але деякі знайомі кожного з нас стикався з цією проблемою, це я можу ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.