Розділи економіки

Вплив доходів та заробітної плати на зайнятість населення

Економічними передумовами запровадження нових, більш досконалих, концептуально-методичних підходів до формування державної і регіональних програм зайнятості населення, заснованих на ув'язці грошових доходів населення і/зокрема, оплати праці, із рівнем зайнятості населення можна вважати:

подальший розвиток ринкових відносин у сфері зайнятості населення, розширення обсягів застосування недержавних форм власності;

здійснення заходів структурно-технологічної перебудови суспільного виробництва, наслідком чого має бути зростання темпів вивільнення працівників і зменшення зайнятості населення;

суттєве збільшення середньомісячної заробітної плати працівників;

підвищення якості робочої сили, зниження рівня безробіття, подальше реформування ринку праці;

посилення впливу соціальних партнерів на формування комплексної політики зайнятості у державі та регіонах.

Зростання мінімальної і середньої заробітної плати у прогнозному періоді супроводжуватиметься певним зростанням фондів оплати праці та продуктивності праці. Так, Державним бюджетом України на 2008 р. передбачається, що розмір мінімальної заробітної плати з і грудня 2008 р. становитиме 605 грн на місяць.

Законом України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення мінімальної заробітної; плати на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб" передбачається, що мінімальна заробітна плата з 2009 р. встановлюватиметься на рівні, не нижчому за розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Оскільки Державна та регіональні програми зайнятості населення складаються на середньострокову перспективу, доцільно розробляти ці програми як мінімум за двома можливими варіантами розвитку подій на ринку праці: оптимістичному та базовому (кризовому). В перспективі ж доцільно перейти до прогнозування показників зайнятості населення та ринку праці за трьома варіантами: оптимістичному, проміжному (сприятливому) та базовому (кризовому).

При базовому (кризовому) розвитку подій на ринку праці доцільно зберегти чинну систему соціального забезпечення безробітних громадян, яка перебуває у процесі довготривалого реформування. Одночасно необхідно посилити адресність і вдосконалити форми надання допомоги по безробіттю.

При проміжному (сприятливому) варіанті розвитку подій на ринку праці, для якого характерні стабілізація та відродження сталого зростання економіки, система виплат матеріальної допомоги безробітним має бути повністю реформована на основі запровадження більш ефективного інституту обов'язкового державного соціального страхування громадян України на випадок безробіття, а також розвитку інших організаційно-фінансових механізмів, таких, як добровільне персоніфіковане страхування громадян на випадок безробіття.

Регулювання заробітної плати і доходів населення можна використовувати як вагомий важіль вдосконалення сегментації ринку праці. Це пов'язано з тим, що рівень грошових доходів і заробітної плати впливають не тільки на формування ринку робочої сили загалом, але й на пропорції та обсяги її розподілу за різними видами діяльності по підприємствах різних форм власності [17, 8].

Крім того; диференціація грошових доходів і, зокрема, заробітної плати посилює мобільність робочої сили та конкуренцію на ринку праці, слугує мотивом до вторинної та третинної зайнятості, відтоку робочої сили у «тіньову» економіку. Зниження реальної заробітної плати і низький її рівень сприяють збереженню відносно неефективної зайнятості та застійному безробіттю.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Теоретичні основи формування і використання капіталовкладень на підприємствах
Мета роботи: систематизація, узагальнення, закріплення та розширення теоретичних знань для поглибленого вивчення практичних питань щодо підвищення економічної ефективності діяльності підприємств за перехідного до ринкових відносин періоду. ...

Організація, планування та шляхи підвищення економічної ефективності виробництва яєць
Птахівництво - одна з важливих галузей сільського господарства, яка забезпечує населення цінними продуктами харчування. Яйця, м'ясо молодняку і дорослої птиці курей, качок, гусей, індиків, а також такі продукти переробки, як яєчний пор ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.