Розділи економіки

Вплив доходів та заробітної плати на зайнятість населення

Державна програма економічного та соціального розвитку, програми зайнятості населення мають містити комплекс взаємопов'язаних заходів щодо забезпечення повної продуктивної зайнятості населення та посилення мотивації до праці за виваженого державного регулювання цих процесів.

Програмні заходи щодо зайнятості населення повинні охоплювати всі напрями економічної політики зайнятості населення та ринку праці. Кінцевою метою цих заходів має бути забезпечення позитивних тенденцій та умов економічного зростання і збільшення на цій основі номінальних і реальних доходів населення та заробітної плати як їх основної складової, а також забезпечення фінансової стабілізації економіки і раціональної соціальної політики.

Економічні та правові методи управління заходами щодо зайнятості населення та ринку праці, передбачені програмами зайнятості, мають застосовуватись із метою створення сприятливих умов для зайнятості населення на підприємствах усіх форм власності.

Дія ринкових механізмів регулювання зайнятості та доходів населення у їх взаємозв'язку та взаємозалежності має доповнюватися державною (регіональною) політикою регулювання цих процесів. При цьому у тих сферах, які безпосередньо не охоплені ринковими відносинами або на які ринкове середовище має побічний вплив (таких, як бюджетна, соціальна сфера тощо), застосовуються заходи прямого впливу держави на процеси зайнятості та зокрема на визначення порядку формування грошових доходів.

Концептуально-методичні підходи до формування ПЗН як складової частини Державної програми економічного і соціального розвитку мають передбачати перехід від державної та регіональної політики дешевої робочої сили до політики дорогої робочої сили з відповідним збільшенням частки оплати праці у структурі собівартості продукції та у ВВП. З цією метою слід, перш за все, сформувати якісну стратегію та чітко визначити основні завдання державної та регіональної політики у сфері зайнятості та оплати праці.

Важливим аспектом політики дорогої робочої сили, яка передбачає зростання частки оплати праці у структурі собівартості продукції та у ВВП, є запобігання масовому вивільненню працюючих і різкому скороченню зайнятості. Цей процес обов'язково має бути об'єктом як державного, так і колективно-договірного регулювання.

Для того, щоб Державна і регіональні програми зайнятості стали складовими частинами Державної та регіональних програм економічного та соціального розвитку необхідно, щоб програми зайнятості всіх рівнів характеризували не тільки сучасний стан і прогнозні показники зайнятості населення та рівня безробіття, ай показники середньооблікової чисельності робітників і службовців. Щодо показників фонду оплати праці та середньої заробітної плати, то їх доцільно визначати у зазначених програмах по середньообліковій чисельності робітників і службовців.

Показники валового внутрішнього продукту та грошових доходів населення доцільно використовувати для розробки програм зайнятості населення усіх рівнів як у номінальному, так і в реальному вимірі; як у розрахунку на душу населення, так і в розрахунку на одного середньооблікового працівника. При цьому для об'єктивного визначення і обґрунтування прогнозних показників зайнятості доцільно визначати всі реальні показники (валовий внутрішній продукт, фонд оплати праці, середньомісячна заробітна плата) у порівняних цінах 1990 p., а не 1995 p., як пропонують статистичні органи [17, 5].

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5 6 7

Подібні статті по економіці

Обложение налогом внешнеэкономической деятельности
Побудова і релізація ефективної системи оподаткування являється невід’ємною умовою створення діючого механізму регулювання економічних процесів в державі. Система оподаткування представляє собою сукупність податків, зборів, інших ...

Структура та організація господарської діяльності приватного підприємства
Мета даної дипломної роботи полягає в ознайомленні із специфікою діяльності ПП "Богдан", змістом і характером роботи його працівників, закріпленні теоретичних знань, одержаних під час навчання в інституті і набуття певних пра ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.