Розділи економіки

Конкуренція, олігополія та монополія в Україні

Також було розглянуто роботу антимонопольного комітету. Сама його назва каже, що він запобігає монополіям, і це дуже позитивний момент для економіки країна, зважаючи на негативні наслідки монополій.

Розглянувши ринки України, я побачила, що співвідношення ринків із різними моделями далеко не оптимальне, але рік у рік воно покращується: послаблюється монопольна влада та поширюється конкуренція.

Економіка нашої країни має низку недоліків. Один із них - те, що ми практично не маємо ринків із чистою конкуренцією. Більше того, багато галузей, які ми вважаємо монополістично конкурентними, насправді є олігополіями, тому що по декілька фірм знаходяться в руках у одного власника і виробників фактично в кілька разів менше, ніж здається.

Але я вважаю, що державі, яка здобула незалежність двадцять років тому, дуже важко привести в порядок свій економічний стан. Тому з часом ми матимемо змогу вирішити багато проблем. Для поліпшення ситуації на національному ринку вже зараз можна робити певні кроки. Потрібно розробити ефективне антимонопольне законодавство, яке дійсно боротиметься з монополіями, навіть прихованими, та запобігатиме нечесній конкуренції, що зараз являється дуже актуальною проблемою. Крім того, економіка потребує законів проти таємних олігополій, які дійсно працюватимуть. Взагалі я вважаю, що законодавство, особливо у цій галузі, треба постійно оновлювати для того, щоб жоден підприємець не міг знайти лазівку, щоб вести нечесний або невигідний для суспільства бізнес.

Повертаючись до ринкових структур в Україні, крім усього вище сказаного, я вважаю, що конкуренція на ринку має переважати, тому що це своєрідний природний відбір. Вона залишає дійсно талановитих підприємців, а тих, чиє покликання у чомусь іншому, відкидає. Це посприяє формуванню повноцінного середнього класу в країні і підніме суспільство на новий рівень розвитку.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 

Подібні статті по економіці

Інфляційні очікування
Перехід нашої економіки на ринкові відносини різко підвищив значення грошей. Проблеми грошового господарства стають основними і в практичних заходах по реконструкції народного господарства, і в теоретичних дослідженнях. Тому, незважаючи на ...

Сучасна оцінка впливу людського потенціалу на структурні зрушення в економіці регіону на прикладі Житомирської області
На рубежі XX і XXI століть світова наукова думка сформувала принципово новий погляд на цивілізаційний прогрес. Нова парадигма розвитку на перший план висуває не нагромадження матеріальних благ, а розвиток людського потенціалу при збере ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.