Розділи економіки

Розробка програми забезпечення цільового рівня економічної безпеки підприємства

Контроль буде найбільш об’єктивним та ефективним тоді, коли складено систему нормативів (стандартів) виконуваних робіт і кінцевих результатів (цілей). Насамперед мають розроблятися нормативи витрат грошей та часу, що доповнюються системою тих показників, які керівники підприємства (або програми) вважають найважливішими для діяльності об’єктів контролю. Нормативами Програми забезпечення ЕБП є відповідні стратегічні цілі та планові параметри стратегій. Тобто необхідно встановити певні інтервальні значення для індикаторів (min і max). Розрізняють так звані "контрольні точки", тобто такі значення індикаторів, які виходять за межі інтервалів і мають привернути увагу керівників, змусити їх розробляти коригуючі дії.

Для контролю витрат використовуються діючі та розроблені спеціально для контролю за програмами звіти:

про фактичні витрати грошових ресурсів порівняно з планом (нормативом, стандартом);

про фактичне використання трудових і матеріально-технічних ресурсів (порівняно з нормативами та стандартами);

про коригування витрат щодо окремих завдань і напрямків програми;

про витрати на виконання робіт у всіх співвиконавців завдань програми тощо.

6) Бюджет коштів на реалізацію програми

В своїй діяльності підприємство самостійно приймає рішення стосовно вибору окремих центрів витрат, які в майбутньому матимуть вплив на його фінансовий стан.

Для створення бюджету коштів на реалізацію програми ЕБП, то він матиме місце якщо планові заходи потребують додаткового фінансування. В цілому витрати на реалізацію програми повинні бути включені в такі бюджети підприємства як бюджет оплати праці та бюджет адміністративних накладних витрат. Тому що бюджет оплати праці включає в себе заохочення та премії, які в будь-якому разі необхідно буде виплачувати реалізаторам програми, а бюджет адміністративних накладних витрат - це деталізований план поточних витрат, які не пов’язані з виробництвом та збутом, але є необхідними для підтримки діяльності підприємства.

) Оцінка результативності досягнення програми

Основною метою забезпечення економічної безпеки підприємства є звичайно досягнення необхідного рівня ЕБП. Оцінка результативності досягнення програми повинна проводитись на основі діагностики значень основних показників поточної, тактичної та стратегічної безпеки, а також за допомогою визначення рівня ЕБП на момент завершення реалізації програми. І при порівнянні рівня ЕБП (0-,0,25-дуже низький; 0,25-0,50-низький; 0,50-0,75-нестійкий; 0,75-0,95-задовільний; 0,95-1,00 і більше - високий) в період до реалізації програми та після її реалізації можна говорити про результативність досягнення програми.

В будь-якому разі, якщо реалізація програми забезпечення ЕБП на підприємстві пройшла успішно і була дієвою, не варто на цьому зупинятись.

Висновки

Економічна безпека підприємства

- це такий стан, який характеризує захищеність фінансово-економічного, комерційного, інтелектуально-кадрового, виробничо-технічного, соціального, інноваційно-технологічного та екологічного потенціалу підприємства від негативних зовнішніх та внутрішніх факторів впливу, шляхом ефективного використання корпоративних ресурсів, а також забезпечення стабільного функціонування підприємства як у даний час, так і в майбутньому.

В наш час основним завданням кожного підприємства є те, що воно має постійно стежити за змінами на ринках, де реалізується продукція: як змінюється місткість ринку, попит на продукцію підприємства, ціни на неї, асортимент продукції ринку, конкурентоспроможність продукції, які існують можливості для освоєння нових ніш ринку.

Існуючі на сьогодні підходи до визначення рівня ЕБП не можна назвати такими, за допомогою яких можна визначити точний рівень економічної безпеки певного підприємства. Оскільки в сучасних умовах функціонування господарюючих суб‘єктів, кожен з них має ряд особливостей, які кардинально відрізняють одне підприємство від іншого.

Дослідивши основні підходи до визначення рівня ЕБП, можна зробити висновок, що найкраще здійснювати оцінку рівня на основі тримірної діагностики, але при цьому формувати набір показників, характерний виключно для досліджуваного підприємства, за допомогою яких у нього буде можливість найбільш адекватно оцінити рівень своєї економічної безпеки на ринку України в цілому, в певній галузі, або навіть в середині підприємства.

Можна зробити висновок, що найважливішими показниками при визначенні рівня ЕБП є показники, які забезпечують рівень поточної безпеки, а саме показники платоспроможності, ліквідності та фінансової незалежності.

І основним фактором задовільного фінансово-економічного стану є є високий рівень прибутковості основної діяльності підприємства.

Також при визначенні рівня ЕБП свою позицію і далеко не останню займають такі характеристики як інтелектуально-кадрова та інформаційна. Адже успіх підприємства на 50% залежить від того на скільки компетентним і, що не менш важливо, відданим є персонал даного підприємства, а також від кількості та якості наявних інформаційних ресурсів.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Ринкове господарство країн європейської цивілізації в період монополістичної конкуренції (II пол. XIX ст. - поч. XX ст.)
Важко переоцінити вплив ідеї на долі цілих народів та цивілізацій. Наукові праці однієї людини або групи однодумців здатні за коротких період часу здійснити революційні зміни в фундаментальних засадах світосприйняття не тільки окремих ...

Проблема інвестування єкономіки України за рахунок внутрішніх резервів
Інвестиції є основою розвитку підприємств, окремих галузей та економіки країни в цілому. Від уміння інвестувати залежить розквіт чи занепад власного виробництва, можливості вирішення соціальних й екологічних проблем, сучасний рівень і поте ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.