Важко переоцінити вплив ідеї на долі цілих народів та цивілізацій. Наукові праці однієї людини або групи однодумців здатні за коротких період часу здійснити революційні зміни в фундаментальних засадах світосприйняття не тільки окремих груп людей, а й вплинути світогляд, поведінку, спосіб життя мільярдів людей.
Економічні теорії розвитку суспільства корінним чином вплинули на розвиток не тільки соціально-економічної галузі життя людства, а й на загальний розвиток історії, призвели до глибинних перетворень устрою життя, посприяли зміні мислення та способу життя кожної людини на планеті.
Розвиток науково-технічного прогресу також вплинув на економіки та устрій суспільства. Наприкінці XIX ст. в країнах Західної Європи, США, Росії та Україні спостерігався бурхливий розвиток наукової та технічної думки. Наукові відкриття та винаходи даного періоду отримали назву другої науково-технічної революції. Вона вплинула на господарський розвиток більшості країн світу та обумовила появу низки нових тенденцій: концентрації виробництва і капіталу; монополізації економічних систем; формування світового ринку.
Поява більш досконалих та продуктивних засобів праці дозволила значним чином підвищити ефективність праці, що своєю чергою призвело до росту обсягів виробництва, зниження собівартості продукції, вивільнення значної маси людських ресурсів та спрямування їх творчого потенціалу в нові сфери розвитку суспільства - процеси концентрації виробництва.
Даний процес вимагав залучення великих капіталів, що й зумовило процес концентрації капіталу. У результаті утворювались фінансово-промислові групи та відбувалось формування фінансового капіталу. Іншим способом централізації капіталу стало акціонування підприємств, в результаті чого виникла акціонерна форма власності. Провідною формою організації бізнесу стають корпорації.
Процеси концентрації і централізації виробництва і капіталу стали основою створення монополій. Дана роботи спробує оглянути розвиток соціально-економічного розвитку суспільства у ХІХ - на початку ХХ століття
Організація, планування і шляхи підвищення економічної ефективності виробництва кукурудзи на зерно на площі 320 га в умовах східного регіонального управління ПРАТ Райз-максимко
Сільське
господарство є
однією з основних галузей народного
господарства, оскільки виробництво продуктів харчування - перша умова життя
безпосередніх виробників. Водночас воно є сировинною базою легкої та харчової
промисловості. Попи ...
Затрати виробництва, ціна і прибуток
Будь яке підприємство або фірма намагається отримати якомога більший дохід від своєї діяльності, а отже прагне не тільки продати свій товар за максимально високою ціною, а скоротити свої витрати на виробництво й реалізацію продукції. Тому однією з ва ...