Розділи економіки

Рекомендації щодо поліпшення системи мотивації працівників редакції «ОРРS!»

Ринкова економіка, створюючи передумови для підвищення мотивації трудової діяльності, автоматично її не забезпечує. Шлях до ефективного управління людиною пролягає через розуміння її потреб, мотиваційних настанов. Аналізуючи існуючі методи і способи мотивації, а також сутність людського фактору, вивчаючи мотиви, які покладені в основу її діяльності, можна розробити ефективну систему форм і методів управління нею.

Мотивація людської діяльності значно впливає на результати діяльності працівника, а вони в свою чергу впливають на кінцеві результати діяльності підприємства в цілому.

Непомітний для недосвідченого ока процес втрати інтересу працівника до праці, його пасивність приносить такі відчутні результати, як плинність кадрів, керівник раптом виявляє, що йому доводиться вникати у всі деталі будь-якої справи, виконуваного підлеглим, що, у свою чергу, не виявляють ні найменшої ініціативи. Ефективність організації падає.

Досліджуючи цю тему, неможливо було оминути базу, на основі, якої створюються системи мотивації всіх організацій, а саме теорії мотивації. Треба зазначити, що їх дуже багато, але практично у всій літературі з менеджменту викладки про методи мотивації персоналу давно вже набули канонічні форми і легко описуються схемою: Змістовні теорії мотивації (Піраміда Маслоу - теорія Макклеланда - теорія Герцберга) - Процесуальні теорії мотивації (Теорія очікування, теорія справедливості і т.д.)

Розмежування мотиваційних і не мотиваційних причин, тобто спонукання і стимулу, доцільно здійснювати за допомогою механізму відповідних реакцій людини. Мотивація повинна визначатися не тільки і не стільки фізіологічною реакцією, скільки психологічною, пов’язаною з усвідомленням стимулу і надання йому того чи іншого значення, після чого тільки у людини з’явиться бажання та усвідомлення необхідності реагувати на стимул певним чином, визначається мета і з’являється стимул для її досягнення. Отже, стимул викликає дію не прямо, а опосередковано, через мотив: стимул - спонукач мотиву, а спонукачем дії або вчинку стає внутрішнє усвідомлення спонукання, сприйняте багатьма психологами як мотив.

Саме на основі цього формуються такі поняття як мотивація та стимулювання.

Було досліджено, що мотивація може бути матеріальна та соціальна. Одна без одної вони існувати не можуть, бо тоді система мотивації буде слабкою і не буде приносити бажані результати. Саме тому кожна організація, яка хоче мати гарно вмотивований персонал, повинна застосовувати всі види мотивації та розуміти своїх працівників, виділяти їх мотиваційні типи, щоб знати, що саме потрібно цьому чи іншому працівнику, що саме він хоче отримувати за свою роботу.

Дослідивши діяльність редакції журналу «OOPS!» було зроблені висновки про те, що:

працівники незадоволені рівнем своєї заробітної платні, більшість хоче переходити на іншу роботу, де буде більша заробітна плата;

більшість опитаних вважає,що система мотивації досить слабка;

працівники не отримують чітких цілей для виконання робіт від керівництва;

більшості незрозуміла система преміювання в редакції.

Саме на основі цих висновків було запропоновано декілька рекомендацій, які допоможуть менеджерам редакції покращити рівень мотивації працівників. Серед цих рекомендацій можна виділити:

знищення непотрібних премій, які не приносять результату у стимулюванні персоналу;

створення схеми кар’єрного росту;

приділення уваги навчанню працівників;

розробка індивідуальної системи мотивування;

налагодження спілкування між працівниками і топ-менеджментом компанії;

запровадження конкурсу «Працівник року», «Ідея року»;

розробка якісної системи винагороди на основі оцінки персоналу щодо виконання ним поставлених цілей.

Розроблені рекомендації щодо вдосконалення системи мотивації праці мають широкі можливості для застосування та шанси на успіх.

Додатки

Додаток А

Задоволення поза процесом праці

Ієрархія потреб

Задоволення в процесі праці

Освіта, релігія, хобі, особисте зростання

Потреба в самовираженні

Можливості для освіти, просування, зростання та прояву творчих здібностей

Схвалення сім’ї, друзів, суспільства

Потреба в самоповазі

Визнання, високий статус, додаткові зобов’язання

Сім’я, друзі, суспільні групи

Потреба в приналежності

Робочі групи, клієнти, колеги, керівники

Відсутність війн, забруднення навкол. середовища, насилля

Потреба в безпеці

Безпека праці, додаткові пільги, гарантії збер. Робочого місця

Їжа, вода, кохання

Фізіологічні потреби

Тепло, повітря, оклад

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Інтегральна ефективність діяльності підприємства
Суспільство ніколи не було байдужим до витрат на досягнення того або іншого успіху. В основі прогреса лежить підвищення ефективності виробництва. Тут розуміється економічна і соціальна результативність господарської діяльності. При зн ...

Особливості господарської діяльності СТОВ Ольгопіль
Підприємство - це самостійний суб’єкт господарювання, який має права юридичної особи і здійснює свою діяльність (виробничу, комерційну, науково-дослідну) з метою одержання прибутку. Таке визначення підприємства є узагальненим. Проте с ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.