Розділи економіки

Рекомендації щодо поліпшення системи мотивації працівників редакції «ОРРS!»

Для запровадження цієї рекомендації можна використовувати KPI (Key Performance Indicators). Когось цікавить тільки заробітна плата, іншого кар’єрний ріст, третього - вільний графік і т.д. На основі цієї інформації можна покращити ефективність кожного працівника, пропонуючи їм за досягнення важливих для компанії цілей підвищення тих показників, які є для них найсуттєвішими. Це покращить атмосферу у колективі та ставлення до керівництва редакції і призведе до того, що кожний працівник стане більш лояльним до фірми, яка допомагає йому реалізовувати свої амбіції або задовольнити потреби.

Для реалізації цієї рекомендації першочерговим завданням є визначення частини доходу кожного члена команди, яка може бути постійною, а також змінної частини. В ідеалі у співробітників виробничих підрозділів, які не впливають безпосередньо на прибуток компанії, фіксована частина повинна складати приблизно 85-90% доходу і не більше, відповідно 10-15% - змінна. Для співробітників комерційного блоку, зокрема тих, хто займається продажем, оптимальне співвідношення - 30% постійної і 70% змінної зарплати. Важливим питанням стає вибір моделі нарахування і виплати змінної частини винагороди. Раціональніше всього прив'язати дохід персоналу до індивідуальних показників роботи - KPI (Key Performance Indicators). Які «точки контролю» визначити для кожного співробітника? Найпростіше з тими працівниками, чию діяльність можна оцінити за кількісними показниками - кількістю укладених контрактів, сумою продажів, об'ємом проведеної продукції. А що робити, коли маєш справу з людьми, чия діяльність не прив'язана ні до кількісних, ні до фінансових показників - дизайнерами, конструкторами, бухгалтерами, фінансистами? Технологія схожа. Виходячи з цілей компанії, треба визначити для них індивідуальні KPI і створити систему їх вимірювання. Як KPI може бути вибрано що завгодно: швидкість роботи, кількість нових технологій, використаних при розробці проекту, рівень задоволеності клієнта. Оцінювати співробітника за цими показниками може керівник, внутрішній споживач (відділ, що стоїть наступним в ланцюжку ведення замовлень).

Велике значення в цій ситуації має вік співробітника. Чим він старший, тим більшої стабільності чекає він від своєї роботи і, відповідно, тим менше готовий до регулярних змін свого заробітку. Таких співробітників краще мотивувати преміями - за квартал, за вислугу років, за загальні успіхи і так далі, а ставити заробіток в залежність від результатів бізнесу на їх конкретній ділянці не варто[4].

) Налагодження спілкування між працівниками і топ-менеджментом компанії. Багатьом працівникам цікаво спілкуватися з людьми, які є його керівниками, особливо якщо це найвищий рівень. Тому хотілося б внести пропозицію щодо надання працівникам можливості спілкуватися з топ-менеджментом у неформальній оточенні. Це можна забезпечити організацією корпоративних свят, на яких будуть присутні керівники, чи спільних ланчів. Особливу увагу треба приділити знайомству з найвищими керівниками саме Видавничого дому, а не тільки редакції журналу «OOPS!». Для цього можна запровадити спільні щомісячні (щоквартальні) ланчі працівників з керівництвом, спільні виїзди на природу. Потрібно розробити програми проведення заходів, де працівники разом з топ-менеджерами будуть грати в ігри та спілкуватися.

Керівники проектів можуть створювати круглі столи, де вони разом з працівниками будуть обговорювати цілі та завдання компанії, що підвищить рівень і відчуття причетності кожного працівника до справ компанії.

Для покращення стосунків між керівництвом і працівниками можна використовувати програму «Кажіть», яка основується на тому, щоб кожний міг висловити свою скаргу, думку, пропозицію. Ця програма широко використовується у світовій практиці і має бути відкоригована відповідно до особливостей видавничого дому «BURDA» в цілому і редакції журналу «OOPS!» зокрема. Зазвичай встановлюється головний канал зв'язку - «гаряча лінію». Її мета полягає в тому, щоб забезпечити співробітників додатковими можливостями постановки питань або проблем перед керівництвом компанії. Гаряча лінія доступна протягом 12 годин на добу. Службовці проінформовані про те, як знайти телефон гарячої лінії (номери відправляються поштою, написані на інформаційних бюлетенях). Компанія гарантує, що менеджери з управління персоналом розглянуть всі питання і пропозиції, які надійдуть за гарячою лінією.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Ринок праці в соціально-економічній системі
Актуальність роботи полягає в тому, що в сьогоднішній економічній ситуації, яка склалась в Україні, необхідна розробка ефективних заходів щодо соціального захисту населення і насамперед його найбідніших верств; формування потреби народ ...

Податкове стимулювання наукової та інноваційної діяльності
Визначальними чинниками сучасного економічного розвитку є інноваційні технологічні зміни, що зумовлені широкомасштабним освоєнням досягнень науки, забезпечують зростання продуктивності суспільного виробництва та підвищення добробуту населе ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.