Розділи економіки

Рекомендації щодо поліпшення системи мотивації працівників редакції «ОРРS!»

) Особисте привітання працівників шляхом листів, грамот. Було б цікаво запровадити систему подяки працівникам у письмовій формі. Коли працівник відзначився, досяг усіх поставлених цілей, зробив щось інноваційне, написав популярну статтю та ін, він повинен отримати не тільки матеріальну винагороду, а й подяку. Це може бути грамота або лист- подяка від керівника. Також можливе запровадження надсилання таких листів працівнику додому. Це досить сильна мотивація для людини, їй буде приємно отримати подяку від керівництва за свої старання, плюс ця подяка прийде додому, де буде оцінена всіма близькими.

Доцільно запровадити листівки, що направляються співробітникові додому з нагоди його дня народження або «круглих дат» трудової діяльності з виразом вдячності за його працю протягом останнього року або за більший строк. 8) Запровадження конкурсу типу «Працівник року», «Ідея року». Такі заходи підвищують бажання працювати ефективно, аби досягти визнання серед колег та отримати почесну нагороду та подарунок. Тут особливо важливим є зазначення чітких правил і вимог до переможців, щоб кожний працівник розумів правила гри. Тут буде використовуватися теорія «справедливості», якщо ж працівник буде сумніватися в чесності керівника при врученні комусь нагороди, то мотивація колективу буде сильно страждати.

Фотографія працівника, який переміг у такому конкурсі впродовж певного часу повинна висіти на дошці в офісі, щоб всі працівники та гості редакції могли її бачити.

Окремо розглядають такі методи мотивації:

справедлива грошова винагорода;

наділ повноваженнями і відповідальністю;

пробудження інтересу до роботи;

формування відданості організації.

Із цих чотирьох методів керівництво редакції практикує практично лише два у той час як вони всі є продуктивними та важливими.

Справедлива грошова винагорода

. Цей метод повинен використовуватися повністю. Тобто варто розробити чітку систему оцінки персоналу і виконаних робіт. Тоді буде чітко прослідковуватися зусилля, які були затрачені на завдання і винагорода за це.

Наділ повноваженнями і відповідальністю

. Необхідна розробка системи, завдяки якій кожний працівник зможе отримати більше повноважень та відповідальності, що буде для нього стимулом. Якщо журналіст отримає більше свобод у виборі теми, героїв та ін., він відчує, що на ньому більша відповідальність, а це означає, що його цінують. За таких умов працівник часто починає працювати ще краще.

Пробудження інтересу до роботи

. Це може бути дослідження інтересів кожного працівника і на основі цього розподілення завдань серед співробітників. Також це активна ротація кадрів, що дозволить уникнути набридання роботи працівникові. Ротація - це горизонтальне переміщення персоналу по робочих місцях, які спів ставні за професійним та статусним рівнем. При цьому характер виконуваних фахівцем або менеджером на цих робочих місцях функцій звичайно сильно відрізняється. Наприклад, начальники відділів продажу і постачання на якийсь час міняють місцями. Ротація персоналу передбачає планове службове переміщення або істотні зміни посадових обов'язків працівника. У цілому інтенсивне застосування ротації вважається позитивним фактором впливу на кінцевий результат. Переводити людей по «горизонталі» необхідно тому, що тривале перебування на одній посаді знижує трудову мотивацію, співробітник обмежує обізнаність рамками однієї ділянки, звикає до недоліків, перестає збагачувати свою діяльність новими методами й формами. Зміна місця роботи дає можливість порівняти ситуації, швидше адаптуватися до нових умов.

Формування відданості організації

. Це, перш за все, - чітка розробка цінностей компанії і донесення їх до кожного працівника, створення таких цінностей, які будуть близькими кожному робітнику; формування досяжних цілей організації; участь кожного робітника в обговоренні цих цілей, щоб кожний відчував свою причетність до процесу і був частиною «великої сім’ї»[5].

Висновки

Глибокі зміни в політичній, економічній, соціальній сферах, що відбуваються в Україні, спрямовано на становлення нової економічної системи, заснованої на ринкових відносинах.

За ринкової системи господарювання підприємствам доводиться діяти в конкурентному середовищі, знаходити і розширювати свою «нішу» на ринку товарів та послуг, опановувати новий тип економічної поведінки, постійно підтверджувати свою конкурентоспроможність. У зв'язку з цим повсякденно потребує збільшення внесок кожного працівника в досягнення цілей підприємства, а одним з головних завдань кожного суб'єкта господарювання стає пошук ефективних способів управління працею, тобто способів, що забезпечують активізацію людського фактора.

Перейти на страницу: 1 2 3 4 5

Подібні статті по економіці

Приватний сектор в національній економіці
Актуальність теми даної курсової роботи. Стратегічною метою розвитку України є побудова сильної та сучасної європейської демократичної держави з потужною економікою для забезпечення гідного життя кожного громадянина. У нашій державі нерозв’язан ...

Техніко-економічні показники формувального відділення ливарного цеху
Литво є одним з найстаріших способів, яким ще в старовині користувалися для виробництва металевих виробів - спочатку з міді і бронзи, потім з чавуну, а пізніше із сталі та інших сплавів. В нашій країні високими темпами ростуть об'єм ...

Якісна економічна теорія на сайті www.uaeconomic.com : © 2024 рік.